Євросоюз запровадив нові санкції проти Ірану

Євросоюз запровадив нові санкції проти Ірану

Євросоюз запровадив нові санкції проти Ірану
Іранська жінка під час акції протесту біля генерального консульства Ірану в Стамбулі, Туреччина, середа, 21 вересня 2022 року. Фото: AP

Європейський союз розширив санкції проти Ірану через порушення прав людини у країні. Про це йдеться в офіційному журналі ЄС.

В ЄС зазначили, що засуджують застосування сили іранськими правоохоронцями проти мирних демонстрантів, що призвело до загибелі людей і великої кількості поранених, а також вимагають покарання для винних у смерті 22-річної Махси Аміні, розслідування побиття демонстрантів, і звільнення затриманих протестувальників.

"Відповідно до зобов'язань Євросоюзу розв'язувати всі питання, що викликають занепокоєння щодо Ірану, включаючи ситуації з правами людини, 32 особи та 2 юридичні особи мають бути включені до переліку фізичних та юридичних осіб, організацій та органів, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи", — йдеться у повідомленні в журналі.

Серед включених до чорного списку фізичних осіб чиновники, силовики, працівники судової та пенітенціарної систем.

Також під санкції потрапили юридичні особи — структури, пов'язані з фінансуванням поліції та сил безпеки.

Що відомо про протести в Ірані

Масові протести в Ірані почались після смерті молодої дівчини. 16 вересня 2022 року 22-річна Махса Аміні померла в одній із лікарень Тегерана невдовзі після того, як була затримана поліцією через неналежне носіння хіджабу. Поліція Ірану повідомила, що в дівчини стався серцевий напад, проте її родичі заперечили, що вона мала будь-які захворювання серця. За даними ЗМІ, Аміні побили у фургоні для затриманих, у госпіталь її нібито доставили вже з травмами голови.

Після загибелі Аміні у країні почалися протести проти свавілля правоохоронців. За даними неурядової організації з прав людини в Ірані (IHRNGO), іранські сили безпеки вбили під час протестів щонайменше 326 людей.

4 грудня генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що влада переглядає закон про обов'язкове носіння хіджабу для жінок. Протестувальники в Ірані оголосили триденний страйк із 5 грудня, намагаючись зберегти тиск на владу у зв'язку зі смертю Махси Аміні.

Читайте також

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права

"Нас забрали у відділок, тому що мої штани були трошки коротшими, ніж потрібно" — Таране Махдабі про протести в Ірані

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: як підтримують протести в Ірані

На початок