"За півтора року повномасштабної війни в Україні ухвалили 131 стандарт НАТО" — Жовква

"За півтора року повномасштабної війни в Україні ухвалили 131 стандарт НАТО" — Жовква

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква
Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, фото: УНІАН

Як Україна впроваджує стандарти НАТО та як працює Річна національна програма (РНП), на яку, посилалося комюніке Вільнюського саміту Альянсу, розповів Українському Радіо заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

Річна національна програма — це частина оцінювання прогресу України на шляху в НАТО, пояснює Ігор Жовква. У 2009 році, не отримавши від НАТО Плану дій щодо членства (ПДЧ), Україна почала її виконувати за власної ініціативи. "В РНП були розділи, які відображають розділи ПДЧ: оборона, сектор безпеки, економіка, фінанси. Ми виконували ці програми протягом 13 річних циклів", — говорить Жовква.

Останню річну програму ухвалили у 2021 році. За рік процес призупинили через повномасштабне вторгнення РФ. Проте "кожен із членів НАТО може підняти ці 13 річних звітів і подивитися на прогрес України. Подивитися, скільки стандартів НАТО ухвалили за півтора року відкритої агресії Росії проти України — 131. А з початку незалежності й до 2022 року — 151", — каже Жовква.

На саміті НАТО у Вільнюсі країни-члени скасували ПДЧ для України. Окрім цього, Україна отримала нові пакети військової допомоги, програму тренування пілотів на F-16, та новий орган — Раду Україна-НАТО.

На початок