Заперечував існування України: митрополит Павло Лебідь отримав нову підозру від СБУ

Заперечував існування України: митрополит Павло Лебідь отримав нову підозру від СБУ

Заперечував існування України: митрополит Павло Лебідь отримав нову підозру від СБУ
Екснамісник Києво-Печерської Лаври, митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь). Фото: УНІАН

Служба безпеки України викрила нові факти підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ МП Павла Лебедя. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Правоохоронці встановили, митрополит за день до оголошення першої підозри від СБУ дав інтерв’ю одному з вітчизняних медіа. У ньому він заперечив існування України як суверенної держави.

Також Павло назвав російську збройну агресію проти України "громадянським конфліктом", який триває з 2014 року. Судова лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій чоловіка.

СБУ повідомила митрополиту про нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань вчинене службовою особою повторно);
  • ч. 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України за вчинене службовою особою повторно).

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо про справу проти колишнього намісника Лаври Павла

1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

13 квітня митрополит Павло звернувся до Офісу омбудсмана щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації.

29 травня митрополиту Павлу продовжили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 1 липня. Після його знову продовжили на два місяці.

На початок