Рішення щодо ATACMS наразі немає — Зеленський

Рішення щодо ATACMS наразі немає — Зеленський

Рішення щодо ATACMS наразі немає — Зеленський
Запуск далекобійної ракети ATACMS під час військових навчань у Південній Кореї, фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками дводенного саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що наразі "не знає", коли Україна отримає від Сполучених Штатів далекобійні ракети ATACMS.

"Є такі розмови… Ми почали розмову довгий час тому, місяці, про кластерні (касетні — ред.) боєприпаси і я вдячний, що є таке рішення, бо РФ використовує їх, у нас такої зброї немає. Тому почекайте, не все одразу", — сказав Зеленський.

Водночас нещодавно повідомлялось, що Білий дім веде непублічне обговорення щодо можливого постачання в Україну ракет великої дальності ATACMS.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

Раніше в адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена заявляли, що не надаватимуть Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, адже у США немає їх достатньої кількості.

Водночас президент України Володимир Зеленський після цього заявляв, що вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні.

21 червня Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд США надати Україні далекобійні ракети ATACMS.

На початок