Вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні — Зеленський

Вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський, звернення 17 лютого
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні. Про це президент України Володимир Зеленський розповів під час вечірнього звернення за підсумками 359 дня війни.

"Ми маємо зробити все, щоб уже цього року забезпечити крах російської агресії. Це можливо. Це потрібно. Але це можливо, якщо Україна отримає ту зброю, що необхідна для цього. Тому наш дипломатичний марафон триває без перерви – від мого візиту у Вашингтон у грудні. Вже створена танкова коаліція для України, вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет, вже є нові здобутки в посиленні нашої артилерії та вже світ почув, наскільки необхідним для загальносвітової безпеки є створення авіаційної коаліції для України", — наголосив Володимир Зеленський.

Раніше, 23 січня, голова комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол в інтерв'ю ABC News заявив, що Сполученим Штатам необхідно відправити в Україну оперативно-тактичні балістичні ракети ATACMS дальнього радіуса дії.

2 лютого голова Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не завдаватиме ударів по території Росії із використанням ракет великої дальності, якщо західні союзники передадуть таку зброю Силам оборони.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

Читайте також

"Ми маємо перемогти Путінів по всьому світу". Зеленський на Мюнхенській конференції 2023

Злочин агресії РФ: Зеленський обговорив з прем'єром Нідерландів створення спецтрибуналу

Зеленський: Ми представимо в ООН резолюцію щодо справедливого і сталого миру в Україні

На початок