Зеленський: Результати саміту НАТО гарні, але якби було запрошення, вони були б ідеальні

Зеленський: Результати саміту НАТО гарні, але якби було запрошення, вони були б ідеальні

Президент Володимир Зеленський на саміті НАТО у Вільнюсі, 12 липня 2023 року
. Президент Володимир Зеленський на саміті НАТО у Вільнюсі, 12 липня 2023 року. Фото: Associated Press

Президент України Володимир Зеленський заявив, що результати саміту НАТО "гарні", але якби було запрошення нашої держави до Альянсу, "вони були б ідеальні".

Про це Володимир Зеленський сказав під час спільної пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

"Ми обговорили наші очікування від саміту НАТО. І тут важливий результат — це визнання, що Україна не потребує Плану дій щодо членства на цьому шляху. Ми пройшли великий шлях у взаємосумісності з НАТО. І наші воїни мають максимально свіжий досвід співпраці з членами Альянсу. Вміле застосування зброї країн НАТО нашими воїнами вже довело, що глобальна демократія сильніше ніж терористичні загрози будь-кого проти нас", — наголосив Володимир Зеленський.

Він додав, що "результати саміту НАТО гарні, але якби було запрошення, вони були б ідеальні".

"Поки ми не в НАТО ще, але це вже реальність. Це і є наш захист — така велика підтримка суспільств світу. Бо це і є віра в Україну, як в майбутнього повноправного члена, рівноправного, і як в гаранта безпеки, і як в переможця в цій війні за свободу і права людей", — сказав президент України.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок