У Кремлі назвали намір G7 щодо надання гарантій безпеки для України "помилковим і небезпечним"

У Кремлі назвали намір G7 щодо надання гарантій безпеки для України "помилковим і небезпечним"

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков
Речник президента Росії Дмитро Пєсков. Getty Images

Речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн "Великої сімки" (G7) надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.

Про це повідомляє ТАСС.

"Тема вступу України до НАТО — ми дуже негативно ставимося до цього. Ця тема безпосередньо корелює із заявою про те, що країни G7 сьогодні нададуть гарантії безпеки та озвучать цей факт щодо України. Ми вважаємо це надзвичайно помилковим і потенційно дуже небезпечним", — сказав Дмитро Пєсков.

Речник Кремля зазначив, що "надаючи будь-які гарантії безпеки Україні, ці країни фактично ігнорують міжнародний принцип неподільності безпеки".

"Тобто надаючи гарантії безпеки Україні, вони зазіхають на безпеку Росії", — наголосив Пєсков.

Прессекретар президента РФ констатував, що таке рішення країн G7 в довгій, середній і навіть короткостроковій перспективі загрожує дуже негативними наслідками. При цьому він звернув увагу, що в цих країнах чути й голоси деяких людей, які усвідомлюють те, що відбувається.

"Сподіваємося, що ці голоси якось будуть почуті й буде виявлена мудрість. Тому що інакше, ухвалюючи подібні рішення, ці країни фактично роблять Європу набагато небезпечнішою на довгі-довгі роки. І, звичайно ж, вони роблять погано нам, що ми будемо враховувати й з чого ми далі виходитимемо", — сказав Дмитро Пєсков.

11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.

У березні президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

На початок