Зеленський: "Я не збираюсь знаходити аргументи для того, щоб Байден бачив нас в НАТО"

Зеленський: "Я не збираюсь знаходити аргументи для того, щоб Байден бачив нас в НАТО"

Зеленський
Президент Володимир Зеленський на саміті НАТО у Вільнюсі. Фото: Associated Press

Аргументи щодо членства України в НАТО мають бути взаємними у Києва і Вашингтона, бо це є безпека сходу європейського континенту і східного флангу НАТО.

Про це сказав президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції з генсеком НАТО

"Перш за все, я вдячний Президенту Байдену, і Конгресу, і людям Америки, які є лідерами в допомозі Україні. Ми високо це цінуємо. Я не збираюсь знаходити аргументи для того, щоб президент Байден бачив нас в НАТО. Я вважаю, що ці аргументи мають бути взаємними, бо це є безпека сходу європейського континенту і східного флангу НАТО", — сказав він.

Зеленський наголосив, що Україна потрібна НАТО не менше, ніж Альянс потрібен Україні.

"Я вважаю, що це абсолютно справедливо. Впевнений, що після війни Україна буде в НАТО. Ми все будемо для цього робити, щоб у нас зі США було однакове розуміння, однакове бачення", — сказав він.

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що Україна поки що не готова до вступу в НАТО і її членство в Альянсі варто розглядати після закінчення війни. Крім того, Україна має відповідати низці вимог.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО 11 липня заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок