У Вільнюсі Німеччина наполягатиме на відстрочці приєднання України до НАТО. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Берлін не блокувати українську заявку на пришвидшений вступ.
Про це глава МЗС заявив у інтерв'ю інформаційному агентству Tagesschau.
Він звернувся до німецького уряду із проханням “не повторювати помилок, зроблених канцлеркою Меркель у 2008 році, яка чітко висловилася проти інтеграції України до НАТО”.
“Результатом стала ще більш агресивна поведінка Росії - дивіться Грузію, ворожнечу до Заходу і нинішню агресію щодо України", — зазначив Кулеба.
За словами дипломата, думка Києва стосовно запрошення України до членства в НАТО "сильно відрізняється від думки Берліна".
"Ми вважаємо, що саме запрошення нікого не втягує у війну", — підсумував міністр.
Таким чином Кулеба прокоментував інформацію, оприлюднену виданням The Telegraph, що Німеччина на саміті НАТО у Вільнюсі наполягатиме на відстроченні вступу України до Альянсу.
Що відомо про плани України на вступ до НАТО
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою.
Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без Плану дій щодо членства. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії та Швеції.
Приєднання України до НАТО офіційно підтримала низка членів Альянсу - Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Чорногорія, Польща, Румунія та Словаччина, а також Канада.
Однак 10 липня 2023 року президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що Україна поки що не готова до вступу в НАТО і її членство в Альянсі варто розглядати після закінчення війни.
Тим часом, згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 89% українців хочуть членства України в НАТО.