Wizz Air зняв з рейсу українського ветерана з протезом. В МЗС відреагували

Wizz Air зняв з рейсу українського ветерана з протезом. В МЗС відреагували

літак Wizz Air
Літак угорської бюджетної авіакомпанії Wizz Air в аеропорту Німеччини біля Берліна, ілюстративне фото: Getty Images

Угорська авіакомпанія Wizz Air зняла з рейсу Тель-Авів — Варшава українського військового з протезом, який повертався до України після лікування в Ізраїлі. Wizz Air пояснила зняття ветерана з рейсу станом його здоров'я і заходами безпеки і перепросила за "невдоволення щодо ситуації з пасажиром". Міністерство закордонних справ України хоче розібратися в ситуації.

Відео, опубліковане в TikTok користувачем @mbbddk, показує чоловіка, який стоїть з милицями в передній частині літака. Він сказав, що втратив ногу на війні, і летів додому до своєї родини в Україну.

Автор відео зазначив, що чоловік не зміг сісти на своє місце через протез і йому довелося півтори години стояти у літаку, спираючись на милиці, поки екіпаж літака обіцяв йому "розв'язати проблему".

"Через півтори години він впав і розбив руки. Йому не дали сісти, сказали, що він неадекватний і в результаті вигнали з рейсу", — йдеться у підписі до відео.

Wizz Air публічно перепросила за те, що зняла з літака українського солдата-ветерана з протезом і пояснила зняття чоловіка з рейсу станом його здоров'я і заходами безпеки.

"Ми перепрошуємо за викликане невдоволення щодо ситуації з пасажиром на нашому нещодавньому рейсі з Тель-Авіва до Варшави. Безпека є нашим пріоритетом номер один, тому екіпаж відповідальний за те, щоб усі пасажири були готові до перельоту або ж мали супровід для допомоги", — йдеться у повідомленні.

У компанії заявили, що зобов’язані відмовити в посадці, коли пасажир має стан здоров’я, який "може загрожувати йому під час польоту".

"У цьому випадку це було важке, але необхідне рішення, прийняте з огляду на безпеку пасажира. Йому надали воду і місце, щоб сидіти в очікуванні допомоги від персоналу аеропорту", — заявили у Wizz Air.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що хочуть розібратися в ситуації.

"Нас дуже засмутила інформація про ситуацію в аеропорту Тель-Авіва і ми хочемо в ній розібратися. Оскільки формальних звернень до нас не надходило, просимо українського ветерана, якому було відмовлено в рейсі на Варшаву, вийти на зв'язок до МЗС або посольства України в Ізраїлі", — написав у Facebook речник МЗС Олег Ніколенко.

Він наголосив, у разі, якщо підтвердиться порушення, МЗС докладе максимальних зусиль для відновлення прав ветерана.

На початок