"Не повторюйте помилок Меркель": Кулеба звернувся до уряду Німеччини напередодні саміту НАТО

"Не повторюйте помилок Меркель": Кулеба звернувся до уряду Німеччини напередодні саміту НАТО

ЗМІ
"Не повторюйте помилок Меркель": Кулеба звернувся до уряду Німеччини напередодні саміту НАТО
Фото: AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав німецький уряд підтримати процес вступу України до НАТО на саміті у Вільнюсі, що відбудеться 11-12 липня.

"Не повторюйте помилки, допущеної канцлером Меркель у Бухаресті у 2008 році, коли вона виступала проти будь-якого прогресу в питанні членства України в НАТО. Тодішнє рішення відкрило двері для вторгнення Путіна в Грузію і, нарешті, незаконної анексії Криму", — сказав Кулеба в інтерв'ю Bild.

За його словами, якби Україна вже була членом НАТО у 2014 році, не було б анексії Криму, війни на Донбасі і повномасштабного вторгнення в Україну.

Водночас міністр зазначив, що Київ не очікує вступу до НАТО під час війни.

"Але після війни для Європи було б самогубством не прийняти Україну як члена НАТО. Єдиний спосіб закрити двері для російської агресії проти Європи та євроатлантичного простору загалом – прийняти Україну до НАТО", — підсумував глава МЗС.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок