Польща відправила тисячу військовослужбовців та 200 одиниць техніки для посилення угруповання на кордоні з Білоруссю.
Про це повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.
"Понад 1000 військових і майже 200 одиниць техніки з 12-ї та 17-ї механізованих бригад починають рух на схід країни в рамках операції "Безпечне Підляшшя". Це демонстрація нашої готовності реагувати на спроби дестабілізації біля кордону нашої країни", — написав він у Твіттер.
Командування Збройних сил Польщі попередило водіїв, що 8 липня буде посилено рух військових колон на сході країни.
28 червня під час візиту до Києва президент Польщі Анджей Дуда своєю чергою зазначив, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, а такими є найманці "Вагнера", яка нараховує можливо кілька тисяч солдатів, завжди становить потенційну небезпеку.
Що відомо про заколот Пригожина в Росії
У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".
Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".
Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".
Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".
Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.
26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.
27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив приїзд засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина до країни.