Наслідки Каховської ГЕС: Грета Тунберг приїхала у Київ на зустріч із Зеленським

Наслідки Каховської ГЕС: Грета Тунберг приїхала у Київ на зустріч із Зеленським

Наслідки Каховської ГЕС: Грета Тунберг приїхала у Київ на зустріч із Зеленським
Грета Тунберг у Києві. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський зустрівся з членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни, з-поміж них шведська екоактивістка Грета Тунберг. Про це повідомляє Офіс президента.

Через два дні після підриву російськими військами Каховської ГЕС Зеленський провів відеоконференцію з екоактивістами з усього світу, серед них була і Тунберг. Після цього вона назвала катастрофу на ГЕС екоцидом і закликала притягнути владу Росії до відповідальності.

До Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни, крім Тунберг, увійшли: ексвіцепрем'єр-міністерка та ексміністерка закордонних спрв Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європейського парламенту Гайді Гауталою та президентка Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон.

Грета Тунберг і Володимир Зеленський у Києві
Члени Міжнародної робочої групи щодо еконаслідків війни разом із Володимиром Зеленським. Фото: ОПУ

Ця група буде працювати над "широким колом питань", пов’язаних із впливом російської агресії на екологічну систему України. У Києві її учасники також зустрілися з генпрокурором України Андрієм Костіним.

Грета Тунберг заявила, що буде залучати представників екологічних громадських організацій до діалогу щодо основних завдань робочої групи та для того, аби привертати увагу до екологічних наслідків війни.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська зранку 6 червня підірвали Каховську ГЕС. У зоні підтоплення найбільше опинилася Херсонська область, зокрема постраждали культурні об'єкти: місця археологічних розкопок та будинок-музей Поліни Райко.

Згідно з аналізом супутникових знімків, після підриву ГЕС може бути затоплено 51,2 тисячі будинків, з них повністю — 11 041.

Станом на 20 червня поліція зареєструвала понад 4000 заяв про пошкодження майна на Херсонщині. Наслідки підтоплення в області все ще долають. Станом на 20 червня було відомо про 21 загиблу людину, зокрема 5 росіяни вбили прицільним вогнем.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок