Чехія запровадила санкції проти російського олігарха Євтушенкова і його сина

Чехія запровадила санкції проти російського олігарха Євтушенкова і його сина

Російський олігарх Володимир Євтушенков
Російський олігарх Володимир Євтушенков. Фото: Getty Images

Влада Чехії внесла до національного санкційного списку російського олігарха Володимира Євтушенкова та його сина Фелікса, які спонсорують військово-промисловий комплекс Росії.

Про це повідомляє Radio Prague International.

Зазначається, що Євтушенкову та його сину заборонено в'їзд до Чехії, проведення будь-яких фінансових операцій через чеські структури. Крім того, їхні активи, які знаходяться в країні буде заморожено.

Водночас Чехія пропонує включити Володимира і Фелікса Євтушенкових до списку санкцій Євросоюзу.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський заявив про наявність даних про те, що Євтушенков мав або може мати власність у Чеській Республіці.

"Питанням займатиметься, зокрема, Управління фінансового аналізу, яке може заморозити дані активи. До того ж варто відзначити, що бізнес Євтушенкових у РФ є частиною військово-промислового комплексу", – сказав Липавський.

Очільник МЗС країни характеризує Володимира Євтушенкова як провідного російського бізнесмена, який разом зі своїм сином надає російському уряду значні ресурси.

"У минулому він неодноразово зупинявся на території Чехії, а зараз після рішення уряду він зробити цього не зможе", – підкреслив міністр.

Згідно з поданим документом, Євтушенков має давні тісні відносини з високопосадовцями і є членом кількох торгово-промислових палат, що сприяють роботі стратегічних секторів російської економіки і які є важливими джерелами доходів для Росії та уряду.

"Компанії, які давно пов'язані з концерном АФК "Система", який заснував Володимир Євтушенков і в якому він має суттєву частку, виробляють та постачають системи озброєння для армії Росії", – йдеться у документі.

У квітні 2022 року, побоюючись західних санкцій, Володимир Євтушенков залишив посаду голови ради директорів "Системи". Частину пакета акцій компанії він передав своєму сину Феліксу.

1 вересня 2022 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) постановив конфіскувати активи олігарха Володимира Євтушенкова, який є засновником холдингу АФК "Система".

1 лютого повідомлялось, що активи Євтушенкова, які знаходились в Україні конфісковано на користь держави.

На початок