Від початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев'ятьох росіян — Trap Aggressor

Від початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев'ятьох росіян — Trap Aggressor

Від початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев'ятьох росіян — Trap Aggressor
президент — втікач Віктор Янукович. Фото: AP

За майже рік повномасштабної війни держава конфіскувала приватні активи президента-утікача Віктора Януковича та ще дев'ятьох росіян. Про це повідомляє проект Trap Aggressor з посиланням на відповідь Міністерства юстиції України та даних з реєстру судових рішень.

Їхні частки в бізнесах, рухоме й нерухоме майно конфіскували за процедурою згідно з законом "Про санкції", який діє від 2014 року. Розгляд ще двох справ стосовно інших росіян, зокрема олігарха Олега Дерипаски нині триває у Вищому антикорупційному суді (ВАКС).

Що ВАКС конфіскував у Януковича:

  • центр відпочинку та будинок площею понад 800 м2 метрів у Нових Петрівцях під Києвом;
  • квартиру на столичній Оболоні;
  • понад 31 мільйон гривень та майже 85 тисяч доларів;
  • 537 культурних цінностей та творів мистецтва, вартістю у майже 19 мільйонів євро;
  • компанію Танталіт, фактичного власника Межигір'я.

Зазначається, що Мін’юсту не вдалося стягнути будинок площею понад 300 м2, квартиру на майже 150 м2 та авто Toyota Land Cruiser 100.

У кого з громадян РФ конфіскували активи

  • олігархи Владімір Євтушенков і Міхаіл Шелков;
  • ректори російських вишів Андрій Фалафаєв, Олег Полухін та Анатолій Торкунов;
  • депутати Держдуми РФ Костянтин Бахарєв, Роман Лябихов і Борис Пайкін, а також одна членкиня Ради федерації РФ від Криму Ольга Ковітіді.

Першим втратив свої активи в Україні наближений до Кремля російський олігарх Владімір Євтушенков. Суд довів, що він підтримував збройний напад на Україну. Він є бенефіціарним власником компанії АФК "Система", концерн якої "РТІ Системи" розробляє для російської армії безпілотники та засоби спецзвʼязку, які використовували в Україні. Конфісковані приміщення та корпоративні права в пʼятьох українських компаніях вже передали до Фонду держмайна для оренди й приватизації.

У грудні 2022 року ректори Андрій Фалалєєв, Олег Полухін та Анатолій Торкунов лишилися своїх квартир та часток у бізнесі за підтримку російської війни проти України. Всі їхні активи знаходилися у тимчасово окупованому Криму.

У січні цього року трьох депутатів Держдуми РФ Романа Лябихова, Бориса Пайкіна та Костянтина Бахарєва позбавили майна у Ялті. Це котеджі, квартири, гаражі та дві автівки марки BMW.

23 січня ВАКС частково задовольнив позов Мін’юсту щодо конфіскації українських активів російського мільярдера Міхаіла Шелкова. Було стягнуто квартири в Одесі та Нікополі, автівки Lexus, чотири Mitsubishi Pajero, кошти на рахунках та контрольний пакет акцій у компанії "ВСМПО ТИТАН Україна". Натомість суд відмовився стягувати Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат. Справу розглянуть в апеляції.

Ексрегіоналка родом із Сімферополя Ольга Ковітіді, яка нині є членкинею Ради федерації від тимчасово окупованого Криму також потрапила під процедуру конфіскації. 30 січня ВАКС забрав у неї 2 будинки в Алушті, квартиру та іншу нерухомість в Сімферополі, а також дві квартири у Севастополі.

Російські олігархи і політики Міхаіл Фрідман, Александр Бабаков та Міхаіл Гуцерієв також мають великі активи на Україні, але позови про конфіскацію їхнього майна ще не були подані.

Війна. Усі останні новини

На початок