У мікрорайонах Мотель та Огнівка не працює система оповіщення. Про це Суспільному 29 червня повідомив заступник директора Департаменту з питань цивільного захисту Полтавської ОВА Віктор Стеблянко.
Чому в Полтаві не працюють сирени
За словами Віктора Стеблянка, система оповіщення не вмикається на Мотелі та на бульварі Щепотьєва:
"Вчора зранку (28 червня – ред.) нам поскаржилися, люди цілий день працювали, начебто відремонтували. А сьогодні зранку (29 червня – ред.) знову перестали працювати. Зараз цим займаються. Це через технічні проблеми. Зношена стара апаратура у такому режимі 1,5 роки працює, я не знаю, чи вона була на таке розрахована, чи не була".
Полагодити сирени мають найближчим часом. Про неполадки в системі оповіщення місцеві жителі почали повідомляти у соцмережах від 27 червня.

Куди звертатися, якщо не працює сирена
Як розповів заступник директора Департаменту з питань цивільного захисту Полтавської ОВА Віктор Стеблянко, якщо жителі Полтави не почують звуку сирени під час оголошення повітряної тривоги, то варто звернутися у міську раду, зокрема, у службу оперативного реагування. Телефони:
- 15-80, 56-29-71, 56-48-38, 56-31-79 – стаціонарні номери відділу оперативного реагування;
- 0671581580, 0662865887 – мобільні номери відділу оперативного реагування.
Що відомо про систему оповіщення на Полтавщині
Як раніше повідомляв директор обласного департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Олександр Чалий, система централізованого оповіщення населення на Полтавщині побудована 1984-1986-го років та потребує модернізації.
Від початку повномасштабної війни в Україні, систему оповіщення не вмикають у тестовому режимі. Кожен сигнал сповіщає про небезпеку.

Що робити, коли почули звук сирени
Після увімкнення сирени варто терміново йти в укриття, розповідав раніше Віктор Стеблянко. Якщо такої можливості немає, краще залишатися вдома – у ванній кімнаті чи іншому приміщенні без вікон. Крім того, інформацію про ввімкнення сирен можна дізнатися у соцмережах на офіційних сторінках органів місцевого самоврядування.
За словами Віктора Стеблянка, у населених пунктах, де менше за 450 людей, сирен немає. У такому випадку слід слухати вказівки від керівництва громад, а ще отримувати повідомлення по радіо і телебаченню.
Що відомо
- Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого 2022-го року поцілили по об’єктах у Миргороді.
- За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня 2022-го року у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: