Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині: роз’яснення

Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині: роз’яснення

Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині: роз’яснення
Ілюстративне фото: УНІАН

На Полтавщині систему оповіщення населення не вмикатимуть у тестовому режимі. Кожен сигнал зараз сповіщає про небезпеку. Про це Суспільному розповів тимчасово виконувач обов’язків директора департаменту цивільного захисту Полтавщини Віктор Стеблянко. Як поводитися під час та після сигналу тривоги – у матеріалі Суспільного.

Коли лунали сирени на Полтавщині?

За добу на Полтавщині тривогу оголошували тричі. 28 лютого вдень в усій області, зранку – лише у місті Миргород, а також 27 лютого близько 19:30 в усіх районах регіону. Під час першого оголошення тривоги сирени було чутно не в усіх місцях Полтави, каже Віктор Стеблянко:

"Чому не всі чули? Сирени є – запускаються в автоматичному режимі, вони практично всі спрацювали. Це десь 60%. А 40% сирен запускаються в автономному режимі. Тобто повинен бути працівник, який її повинен включити. І тут людський фактор спрацював, не всі ці сирени включилися. Зараз ми над цим працюємо. Виправимо цю ситуацію. Крім того, ми створили Telegram-канал, який так і називається – "Сирена" ("ДСНС Полтава Сирена" – ред.), де ви можете отримати повідомлення, що є загроза повітряної атаки".

Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині: роз’яснення
Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині. Суспільне Полтава

Що робити, коли почули звук сирени?

Після увімкнення сирени варто терміново йти в укриття, каже Віктор Стеблянко. Якщо такої можливості немає, краще залишатися вдома – у ванній кімнаті чи іншому приміщенні без вікон. Крім того, інформацію про ввімкнення сирен можна дізнатися у соцмережах на офіційних сторінках органів місцевого самоврядування.

Чому саме оголошена тривога і що означає цей сигнал – упродовж 5 хвилин після його ввімкнення повідомлятимуть на телеканалі "UA: Полтава" та частотах "Українського радіо". На Полтавщині вони різні для населених пунктів.

Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині: роз’яснення
Частоти "Українського радіо" на Полтавщині. Суспільне Полтава

На цих же ресурсах повідомлять і про те, що загроза минула. Тому слід чекати особливого розпорядження. Якщо його немає, то в укриттях треба залишатися щонайменше годину. При команді "відбій" сирени не вмикають.

За словами Віктора Стеблянка, у населених пунктах, де менше за 450 людей, сирен немає. У такому випадку слід слухати вказівки від керівництва громад, а ще отримувати повідомлення по радіо і телебаченню.

Як поводитися в укриттях?

Як повідомляють на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я, найпростіші укриття – це цокольні та підвальні приміщення будинків, підземні паркінги та підземні переходи. У них можна сховатися під час нетривалих обстрілів. Найбезпечніші з них мають кілька виходів, один з яких за межами будівлі.

Щоб підготуватися до переходу в укриття, варто попередньо знайти кілька адрес найближчих таких місць та заздалегідь вивчити маршрути. Крім того, краще перевірити стан цих споруд особисто.

Перед тим, як ховатися, у домі чи квартирі слід перекрити газ, електрику та воду, а ще – зачинити вікна й вентиляційні отвори.

В укриття не можна брати:

  • легкозаймисті речовини;
  • речовини з сильним запахом;
  • громіздкі речі;
  • тварин.

Крім того, у споруді заборонено палити цигарки, шуміти, запалювати без дозволу свічки. Необхідно якнайменше рухатися. А ще – слідкувати за оголошеннями по радіо, не покидати укриття до повідомлення про те, що виходити безпечно.

На Полтавщині існує онлайн-карта сховищ та укриттів. На ній можна відстежити місця, куди приходити у разі повітряної тривоги.

Читайте також:

У разі повітряної тривоги у Полтаві лунатимуть церковні дзвони

На початок