900 кілограмів вибухівки: подробиці ракетного удару у Кременчуці

Оновлено
Фото: Суспільне Полтава/ наслідки ракетного удару у Кременчуці 27.06

Кількість загиблих у торговому центрі у Кременчуці зросла до 18, повідомив зранку 28 червня начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. А до лікарень станом на вечір 27 червня звернулося 59 людей, із них 25 госпіталізували. Однак, ці цифри не остаточні, розповів під час брифінгу міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. За його словами, на приміщення скинули 900 кілограмів вибухівки.

Дим після влучання російських ракет у ТЦ було видно щонайменше за 40 кілометрів від міста.

"Торговий центр був одноповерховою будівлею . Через влучання російських ракет будівля загорілася. Вогонь виник на понад 10 тисячах квадратних метрів. На місці працюють понад сотня рятувальників та близько двадцяти машин", — каже кореспондентка Суспільного Лілія Пархоменко.

Рятувальник розбирають завали біля ТЦ. Фото: Суспільне Полтава

Назар працює у магазині, який розташований через дорогу від торгового центру. У приміщенні вибуховою хвилею розтрощило вітрини. Так само, як і вікна сусідніх будинків.

"Я взагалі був у дальному приміщенні, тільки і побачив стеля впала і все", — каже працівник магазину у Кременчуці Назар.

РФ завдала ракетного удару у Кременчуці. Фото: ДСНС України

"Я побачив тільки спалах, я біля вікна стояв. В принципі, мене стелею привалило. Голова болить. Більше шкода тих людей, котрі були там", — говорить працівник торгового центру Мирослав.

27 червня російська армія завдала ракетних ударів по місту Кременчук Полтавської області. Фото: Суспільне Полтава

Перед обстрілом у цей торговий центр збирався йти кременчуківець Вадим Колцун.

"Звісно, це була доля, тому що пішовши туди, хоча мені треба було на самому вході, знаю, що це було б критично", — говорить житель Кременчука Вадим Колцун. На ТЦ у Кременчуці російська армія скинула приблизно 900 кілограмів вибухівки, каже міністр внутрішніх справ.

"Біля (центру – ред.), як ви бачите, немає ні військових об’єктів, ні інфраструктурних об’єктів. Очевидно, що це влучення – це й акт воєнного злочину.В торгівельному центрі перебуває в цей час від 200 до 1000 осіб. Під час повітряної тривоги частина людей змогли вийти.Атака була здійснена з бомбардувальника ТУ-22 ракетою Х-22. Постріл був здійснений з території Російської Федерації, з Курської області", сказав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

"У місті Кременчуці розгорнуто мобільний пункт який працює з рідними, знайомими, загиблими людей, кременчуківцями, які втратили зв’язок зі своїми рідними, які перебували в торгівельному центрі або ж працювали", — говорить речниця Кременчуцького райуправління поліції Анна Васенко. Більшість людей, які розшукують близьких, спілкуватися з журналістами відмовляються. З людьми працюють психологи.

Начальник ОВА Дмитро Лунін. Фото: Суспільне Полтава

"Всі працюють полтавські, і правоохоронці, медики, крім цього територіальна оборона, військові та люди. Там є тіла. Ми будемо розбирати дуже обережно ці завали, для того, щоб знайти кожне тіло, бо це для нас вкрай важливо. Я впевнений, що до двох днів ця робота буде тривати", — каже начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Що відомо:

  • Удень 27 червня російська армія завдала ракетних ударів по місту Кременчук Полтавської області. Російські ракети влучили у торговельно-розважальний центр "Амстор". Президент України Володимир Зеленський заявив, що в ТРЦ могли перебувати понад тисячу людей. Унаслідок влучання ракет у центрі почалась пожежа, врешті ТЦ повністю згорів.
  • Станом на вечір 27 червня відомо про 15 загиблих, близько 40 людей дістали поранення.
  • Володимир Зеленський назвав цю подію – одним із найбільш зухвалих терористичних актів в історії Європи.