Ольга Харлан виграла друге "золото" України з фехтування на Європейських іграх-2023

Ольга Харлан виграла друге "золото" України з фехтування на Європейських іграх-2023

Ольга Харлан виграла друге "золото" України з фехтування на Європейських іграх-2023
Ольга Харлан. Фото: Національна федерація фехтування України

Перша перемога українки від початку 2023 року.

Ольга Харлан принесла Україні третю медаль з фехтування на Європейських іграх-2023 у Польщі. Шаблістка виграла особисті змагання після чотирьох поспіль виграних сутичок на турнірі.

У вівторок, 27 червня, у Кракові завершився останній день індивідуальних змагань з фехтування. Досі збірна мала у своєму доробку дві нагороди у шпазі: "золото" Джоан-Фейбі Бежури та "бронзу" Володимира Станкевича.

Цього року індивідуальний турнір Євроігор-2023 позбавили статусу чемпіонату Європи — рішенням Міжнародної федерації фехтування, яка у червні провела окремий турнір у Болгарії. Цей статус залишився за командним турніром, що стартує в Кракові в середу, 28-го числа.

Як виступила Ольга Харлан

Восьмиразова чемпіонка Європи в особистій шаблі розпочинала виступи з раунду 1/16-ї — перемогла турецьку фехтувальницю Нісанур Ербіль з рахунком 15:10.

Щільнішими вийшли дві наступні сутички Харлан — проти Йоани Ілієвої (Болгарія) та Росселли Грегоріо (Італія), чемпіонкою світу-2017 в команді, на шляху до півфіналу. Обидві зустрічі закінчилися за рахунку 15:13 на користь українки.

Іншу італійку, Елоізу Пассаро, Харлан перемогла у півфіналі — 15:12. Та вийшла у "золотій" сутичці на румунку Ілінку Пантіс, срібну призерку етапу Кубка світу в Ташкенті минулої осені.

Фінальний раунд Харлан закінчила розгромом суперниці — 15:3! Та вперше в кар'єрі виграла особисту нагороду Євроігор — одразу найвищого ґатунку.

  • 1/16 фіналу: Нісанур Ербіль (Туреччина) — 15:10
  • 1/8 фіналу: Йоана Ілієва (Болгарія) — 15:13
  • 1/4 фіналу: Росселла Грегоріо (Італія) — 15:13
  • Півфінал: Елоіза Пассаро (Італія) — 15:12
  • Фінал: Ілінка Пантіс (Румунія) — 15:3

Всі медалі України у фехтуванні

  • "Золото": Джоан-Фейбі Бежури (шпага), Ольга Харлан (шабля)
  • "Бронза": Володимир Станкевич (шпага)

Що відомо

  • Україна з другим "золотом" закріпилася на другій сходинці медального заліку з фехтування. Попереду — лише Польща, що має на два "срібла" більше.
  • Харлан раніше здобувала "золото" Європейських ігор у 2015 році, коли Україна виграла жіночий командний турнір шаблісток.
  • Олімпійська чемпіонка Пекіна здобула свою першу перемогу від початку 2023 року. Та вчетверте зійшла на п'єдестал після подвійної "бронзи" на етапах Гран-прі й "срібла" Кубка світу в Афінах.
На початок