"Якби не було медалей - урізали б фінансування". Ігор Рейзлін - про "бронзу" Олімпіади-2020

"Якби не було медалей - урізали б фінансування". Ігор Рейзлін - про "бронзу" Олімпіади-2020

"Якби не було медалей - урізали б фінансування". Ігор Рейзлін - про "бронзу" Олімпіади-2020
AP

Український шпажист - про підсумки від виступу на Олімпійських Іграх у Токіо.

Ігор Рейзлін став єдиним представником України, що здобув нагороду на Олімпіаді-2020 у фехтуванні. 37-річний шпажист здобув "бронзу" в одиночному турнірі.

Особливість цієї Олімпіади для Рейзліна полягала у тому, що вона стала для нього дебютною. Шпажист до цього не потрапляв у склад команди на Олімпійські Ігри, хоча брав участь на чемпіонатах світу та Європи.

Після "бронзи" в особистому турнірі Рейзлін намагався зачепитися за нагороду і у командному турнірі, але там Україна посіла лише шосте місце.

Повернувшись в Україну, 37-річний шпажист дав інтерв'ю XSport, у якому розповів про емоції від здобутої нагороди та виступу на дебютній Олімпіаді. Передусім Рейзлін звернув увагу на цінність виграної "бронзи" - за його словами, цим йому вдалося забезпечити федерацію подальшим стабільним фінансуванням від держави.

  • Про емоції від медалі та Олімпіади

"Круто, звичайно. Це мрія будь-якого спортсмена - просто потрапити на Олімпійські Ігри, а тут ще й на п'єдестал. Заради цього все і робиться, усі ці багаторічні тренування. Відчуття, звісно, круті, приємні. Це по-перше. По-друге, на жаль, ця медаль - єдина у фехтуванні на цій Олімпіаді. І вона дійсно важлива для нашого виду у плані фінансування. Тому що якби не було взагалі медалей, то урізали б фінансування конкретно. А так, є надії, що все буде нормально і на наступний олімпійський цикл".

  • Про тиск на спортсменів перед Олімпіадою

"Страху як такого немає. Дійсно, коли ми прописуємо контракти з міністерством, то вказуємо передбачувані місця на чемпіонатх світу, Європи. Це ж не наша особиста справа, у нас держава вкладає гроші, тренери - свою працю. Це не моя особиста справа, як я там виступлю - справа усієї федерації. Не лише я, але й будь-який спортсмен. Можу сказати, що та ж Ольга Харлан невдало виступила на цій Олімпіаді. Ось там одним із факторів був тиск. Від неї очікували не те, що медалі - "золота". Як виходити з цієї ситуації я, чесно кажучи, не знаю".

Читайте також: "Це найважчі спортивні змагання в житті". Ігор Рейзлін - про емоції від виступу на Олімпіаді
  • Що змінилося після Олімпіади

"Звісно, взагалі життя суттєво змінюється. По-перше, я став медійною особистістю після Олімпіади. З одного боку незвично, але з іншого - дуже приємно. По-друге, фінансовий бік питання. Звичайно, я фехтую не за гроші, але конкретно у мене це основна робота: я лише тренуюсь та виступаю. Цією роботою я забезпечую сім'ю. Виступ у Токіо дає можливість пару років до наступної Олімпіади, до наступного результату якогось пожити нормально, ні в чому собі не відмовляти: змінити машину, комп'ютер ось купив. За олімпійські медалі досить серйозні гроші у нас платять. Якщо не помиляюся, то за розмірами преміальних у десятку у світі входимо".

  • Про дебютні Олімпійські Ігри

"Звісно, психологічно інакше сприймаються ці змагання. Вони проходять раз у чотири роки, а якщо брати ось ці, то до них п'ять років готувалися. Якщо ми беремо наш конкретно вид спорту, то на Олімпійських Іграх люди не показують свій максимум. Усі, хто їде у статус фаворитів, перша п'ятірка - психологічно важко, усім дуже страшно. Ті, кому вдається з цим упоратися - потрапляють на п'єдестал. А у багатьох фаворитів просто нічого не виходить, тому що мандраж неймовірний".

"Мене конкретно трясло. Перед першим боєм дуже сильно. Перед наступним - трохи менше. А коли за четвірку фехтував, бій за "бронзу" - це взагалі якийсь жах був. Я і сидіти не міг між боями. Такого ніколи не було: ані на чемпіонаті світу, яких я шість разів відвідав, ані на чемпіонатах Європи".

Читайте також: "Вдалося взяти себе в руки". Як Рейзлін налаштував себе на "бронзу" у фехтуванні на Олімпіаді-2020
  • Про виступ у команді

"На жаль, так вийшло, що команда без медалі. Я конкретно намагався забути, що став призером в особистому турнірі. У нас було п'ять днів до турніру. Намагався взагалі не думати - не вийшло. Намагався максимально налаштуватися на команду. Але, на жаль, так буває. На нас сподівалися, але не виходило. На Олімпіаді немає слабких команд. Японія взагалі не відібралася на Олімпіаду, потрапила туди по квоті і перемогла. А уся перша четвірка світового рейтингу вилетіла у першій ж зустрічі. Це спорт, нічого не поробиш".

  • Про подальші плани

"Хочу продовжувати, спробувати відібратися у Париж, у нас відбір досить складний. Не факт, що вийде, але я хоча б спробую. Команда? Богдан Нікішин, скоріш за все, закінчить кар'єру. Скоріше за все [Анатолій] Герей закінчить. Тобто команда у нас на половину оновиться. Але хлопці у нас хороші є, перспективні. Час відібратися на Олімпіаду також є. Тому будемо працювати і спробуємо туди відібратися".

Хто такий Ігор Рейзлін

  • Дворазовий призер чемпіонатів світу (в 2018 році - "срібло" у командній шпазі, в 2019-му - "бронза" в особистій). Бронзовий призер Олімпійських Ігор у Токіо.
  • Олімпіада-2020 стане першою в кар'єрі Рейзліна - на Іграх у 2004, 2008, 2012 та 2016 роках він не виступав.
  • У 2021 році Рейзлін став переможцем етапу Кубка світу з фехтування в Казані в одиночному турнірі з шпаги. На тому ж турнірі Україна могла здобути "золото" і в команді, але програла її на останніх секундах.
На початок