ЄС готує пакет фінансової допомоги для України на близько 50 млрд євро — Bloomberg

ЄС готує пакет фінансової допомоги для України на близько 50 млрд євро — Bloomberg

Важливо
ЄС готує пакет фінансової допомоги для України на близько 50 млрд євро — Bloomberg
Фото: Matti Maasikas / Twitter

Європейський Союз готовий запропонувати пакет фінансової допомоги в розмірі близько 50 мільярдів євро (55 мільярдів доларів) для підтримки України. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Пакет, до якого все ще можуть бути внесені зміни, перш ніж його оприлюднять, буде оголошено у вівторок, 20 червня, перед конференцією цього тижня в Лондоні, де країни-донори обговорюватимуть відновлення України.

Комісія запропонує допомогу у вигляді грантів, пільгових позик і гарантій, повідомили джерела Bloomberg.

Пакет має на меті об’єднати допомогу, яка використовується для виплати заробітної плати, пенсій та деяких державних послуг, а також із витратами, пов’язаними з відновленням основної інфраструктури.

Пропозиція, яка є частиною перегляду довгострокового бюджету ЄС, охоплюватиме період з 2024 по 2027 роки. Світовий банк підрахував, що витрати на відновлення України можуть скласти 411 мільярдів доларів.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

У березні 2023 року Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів.

14 червня Світовий банк повідомив, що уряди Ісландії, Латвії та Нідерландів зробили нові грантові внески до Трастового фонду Світового банку для допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України задля відбудови. Фінансування URTF наразі досягло понад 920 мільйонів доларів.

Що відомо про конференцію у Лондоні щодо відбудови України

21-22 червня Сполучене Королівство спільно з Україною проведуть у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України.

Конференція з питань відновлення буде зосереджена на мобілізації міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації України та подальшого процесу відновлення від наслідків вторгнення РФ в Україну, у тому числі шляхом екстреної допомоги для негайних потреб та участі приватного сектору в процесі відбудови.

На початок