Прем'єра радіоблогу "Знак переходу" від Радіо Культура запланована на понеділок, 19 червня.
Данило Гайдамаха — український мовний активіст і блогер, який став відомим своїми відео, що надихають говорити українською. Колись Данило сам перейшов з російської на українську, і тепер поділиться зі слухачами Радіо Культура про свій досвід.
"Я почав перехід на українську, коли мені було 16 років. Тобто вже сім років я розповідаю про цей процес у своїх соцмережах. Завдяки цьому мені вдалося багато речей для себе зауважити і концептуалізувати. Але зараз мені вперше випала можливість зібрати все це в одному місці і створити такий цілісний продукт. Щоб спробувати, як ми говоримо, дати вичерпну відповідь на невичерпну мовну дискусію. І, нарешті, розставити ті крапки над "ї"", — каже Данило Гайдамаха.
Данило розповість про винайдену ним "мовну дієту" та про те, як у переході на українську допомагають соцмережі та смартфони. А також йтиметься про сленг, англіцизми, ненормативну лексику та мову соцмереж.
Перший випуск буде присвячений саме українській мові у соцмережах.
За словами Данила Гайдамахи, цей проєкт дуже важливий для нього особисто. "З радіо я пов’язаний з самого дитинства, бо дев’ять років співав у хорі хлопчиків та юнаків при Національній музичній академії, і у нас часто відбувалися концерти в Будинку звукозапису Українського Радіо, ми співали у супроводі Симфонічного оркестру Українського Радіо. І оця вся радійна естетика є дуже близькою для мене, я завжди відчував оцей особливий радійний вайб, який дуже відрізняється від телебачення", — каже він.

Слухайте "Знак переходу" на Радіо Культура по буднях о 12:35, 15:00 і 18:00 на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!