Данило Гайдамаха вестиме радіоблог "Знак переходу" про українську мову

Данило Гайдамаха вестиме радіоблог "Знак переходу" про українську мову

Данило Гайдамаха вестиме радіоблог "Знак переходу" про українську мову
Данило Гайдамаха. Радіо Культура

Прем'єра радіоблогу "Знак переходу" від Радіо Культура запланована на понеділок, 19 червня.

Данило Гайдамаха — український мовний активіст і блогер, який став відомим своїми відео, що надихають говорити українською. Колись Данило сам перейшов з російської на українську, і тепер поділиться зі слухачами Радіо Культура про свій досвід.

"Я почав перехід на українську, коли мені було 16 років. Тобто вже сім років я розповідаю про цей процес у своїх соцмережах. Завдяки цьому мені вдалося багато речей для себе зауважити і концептуалізувати. Але зараз мені вперше випала можливість зібрати все це в одному місці і створити такий цілісний продукт. Щоб спробувати, як ми говоримо, дати вичерпну відповідь на невичерпну мовну дискусію. І, нарешті, розставити ті крапки над "ї"", — каже Данило Гайдамаха.

Данило розповість про винайдену ним "мовну дієту" та про те, як у переході на українську допомагають соцмережі та смартфони. А також йтиметься про сленг, англіцизми, ненормативну лексику та мову соцмереж.

Перший випуск буде присвячений саме українській мові у соцмережах.

За словами Данила Гайдамахи, цей проєкт дуже важливий для нього особисто. "З радіо я пов’язаний з самого дитинства, бо дев’ять років співав у хорі хлопчиків та юнаків при Національній музичній академії, і у нас часто відбувалися концерти в Будинку звукозапису Українського Радіо, ми співали у супроводі Симфонічного оркестру Українського Радіо. І оця вся радійна естетика є дуже близькою для мене, я завжди відчував оцей особливий радійний вайб, який дуже відрізняється від телебачення", — каже він.

Данило Гайдамаха вестиме радіоблог "Знак переходу" про українську мову
Радіо Культура

Слухайте "Знак переходу" на Радіо Культура по буднях о 12:35, 15:00 і 18:00 на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок