Нижня палата парламенту Польщі схвалила резолюцію на підтримку вступу України до Північноатлантичного альянсу.
Про це повідомляється в офіційному Twitter польського Сейму.
"Сейм ухвалив постанову про членство України в Організації Північноатлантичного договору", — йдеться у повідомленні.
12 травня Сенат — верхня палата парламенту Польщі — одноголосно схвалив резолюцію про вступ України до НАТО. У документі, зокрема зазначається, що українським захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО. Сенатори закликають застосувати до України ті самі процедури, що й для Фінляндії та Швеції.
Що відомо про перспективи вступу України в НАТО
30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.
Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".
Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.