Успішний контрнаступ може посилити позиції України за столом переговорів із РФ — Столтенберг

Успішний контрнаступ може посилити позиції України за столом переговорів із РФ — Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг, Брюссель, 15 червня 2023 року
Генсек НАТО Єнс Столтенберг, Брюссель, 15 червня 2023 року. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Успішний контрнаступ України може посилити позиції України за столом переговорів із РФ. Про це під час зустрічі з журналістами у Брюсселі у відповідь на запитання Суспільного заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Зараз, за словами Генсека, немає ознак, що президент РФ Володимир Путін готовий до мирних переговорів з Україною. Але якщо Україні вдасться звільнити більше території, то  її позиція під час переговорів буде значно сильнішою.

"Звичайно немає ніяких ознак того, що Путін чи його поплічники готові  до миру, чи до будь-яких переговорів. Але ми переконані, що якщо Україні вдасться звільнити більше території, це означатиме, що її позиція під час переговорів буде значно сильнішою. Тому ми ставимо на контрнаступ і на те, щоб він був успішним”, — сказав Столтенберг.

За словами Столтенберга, на певному етапі Путін зрозуміє, що йому не перемогти, і йому доведеться сісти за стіл перемовин.

“Ніхто не може сказати, що це 100% станеться, але якщо ми справді хочемо тривалий мир, то нам потрібно надавати більше військової підтримки Україні. Ми хочемо, щоб Україна відвоювала якнайбільше своєї території, посилаючи таким чином чіткий сигнал Росії — їй не вдасться перемогти", — пояснив Столтенберг.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.

23 травня очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Сили оборони накопичили достатньо сил та зброї для того, щоб розпочати дії з деокупаціїукраїнських територій, що опинились під контролем Росії.

10 червня Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони ведуть "контрнаступальні дії" проти російських військ.

На початок