Сподіваюся, що сьогодні мої колеги пообіцяють Україні щось справді значуще — Столтенберг

Сподіваюся, що сьогодні мої колеги пообіцяють Україні щось справді значуще — Столтенберг

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг відповідає на питання журналістів перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС, Брюссель, 23 травня 2023 року, фото: AP

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сподівається, що на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі у Бельгії 15 червня союзники оголосять про нові пакети військової допомоги Україні. Про це Столтенберг заявив під час зустрічі з журналістами.

"Я сподіваюся, що сьогодні мої колеги пообіцяють Україні щось справді значуще, зокрема, очікую цього і від європейських союзників та з боку США. Наприклад, президент США недавно оголосив новий потужний пакет допомоги. Також я бачив бажання у деяких європейських союзників також оголосити про новий виток підтримки.  Це тривалий процес, і я вірю, що він не буде зупинятися", — сказав Столтенберг.

За словами Столтенберга, Україна потребує багато чого, але найважливішим є забезпечення регулярності та безперервності підтримки поставок, а також забезпечення роботи тієї техніки, що уже передана.

“В цей час Україна перейшла у контрнаступ. Ми зараз бачимо перші тяжкі бої.  Це лише перші дні активної фази контатаки, але ми вже бачимо, що українцям вдається відвойовувати свої території. А також Україні вдається просуватися вперед. Це завдяки свободі, сміливості та навичкам українських солдат, але це підкреслює і ту підтримку, яку надавали Україні члени НАТО", — сказав Генсек.

Генсек Альянсу додав, що з осені стало зрозуміло, що ця війна іде на виснаження, тож проблема полягає у логістиці, а також у відбудові та зміцненні оборонної промисловості.

“Тому зараз ми зустрічаємось і обдумуємо, яким чином підсилити виробництво у всьому Альянсі, і це наш основний пріоритет", — пояснив Столтенберг.

Столтенберг також розповів, що під час зустрічі міністри напередодні саміту у Вільнюсі мають переглянути стратегію, планування, порядок денний.

“А також те, що нам треба зробити для того, щоб інвестувати більше в оборонний сектор.  Тому на цьому саміті міністри оборони країн члени погодять мінімальний відсоток витрат на оборону, це 2% наразі, і ми сподіваємося, що його буде збільшено", — сказав Столтенберг.

Також планується погодити нові цілі військових потужностей. За словами Генсека НАТО, цілі для кожної країни будуть більшими, ніж вони є зараз. Зараз союзники надали допомогу Україні, і їхні склади спорожніли. І тому зараз є велика потреба  у тому, щоб виробляти більше та поповнювати запаси на складах,  пояснив Генсек.

"Сподіваюсь мої колеги підтримають облаштування нового центру, який буде відповідати за зміцнення безпеки критичної інфраструктури. Він буде розміщений у Сполученому Королівстві. Завтра відбудеться зустріч з ядерного планування НАТО, і ми продовжимо забезпечувати гарантії безпеки в ядерному аспекті в тому світі, в якому ми зараз живемо", — додав Столтенберг.

На початок