Суд над 22 полоненими "азовцями" розпочався у Росії 14 червня — АР

Суд над 22 полоненими "азовцями" розпочався у Росії 14 червня — АР

Важливо
Акція на підтримку полонених з "Азова" у Івано-Франківську
. Акція на підтримку полонениз з "Азова" у Івано-Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Суд над 22 полоненими “азовцями” розпочався у Росії у середу, 14 червня, повідомляє АР. Вони захищали Маріуполь і потрапили в полон у травні 2022 року.

У разі визнання їх винними “азовцям” загрожує покарання від 15 років до довічного ув'язнення, відзначає агенція.

З 24 людей, яким були висунуті звинувачення, двох обміняли на російських військовополонених. З решти 22 обвинувачених, які постали перед судом, вісім — жінки, які, за повідомленнями, працювали кухарями в батальйоні "Азов".

Що відомо про захисників "Азовсталі"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Міністерство оборони України заявило, що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

21 вересня Україна повернула з російського полону 215 захисників Маріуполя, зокрема 108 військових "Азову". Їх обміняли на кума президента РФ Віктора Медведчука.

Коли 26 квітня відбувся черговий обмін полоненими між Україною та Росією і вдалося повернути 44 людини, серед них, зокрема, були оборонці Маріуполя.

У серпні 2022 року Верховний суд РФ визнав український полк "Азов" терористичною організацією і заборонив його діяльність в Росії.

На початок