За перші дні контрнаступу Україна втратила 16 БМП Bradley — CNN

За перші дні контрнаступу Україна втратила 16 БМП Bradley — CNN

БМП Bradley
Бойова машина M2 Bradley. Фото: Getty Images

Україна втратила 16 поставлених США бойових машин піхоти Bradley за перші кілька днів контрнаступу.

Про це повідомляє CNN з посиланням на аналіз розвідки з відкритих джерел.

Як зазначив військовий аналітик Якуб Яновський з Oryx, 16 знищених і пошкоджених БМП Bradley складають 15% від загальної кількості (109) переданих ЗСУ американських машин.

Бойова машина Bradley вміщує близько 10 військовослужбовців і використовується для перевезення особового складу в бою, забезпечуючи вогневу підтримку.

Бойова машина Bradley вміщує близько 10 військовослужбовців і використовується для перевезення особового складу в бою, забезпечуючи вогневу підтримку.

Коли у кінці січня в Україну була відправлена перша партія з більш ніж 60 автомобілів Bradley, підполковник Армії США Ребекка Д'анджело заявила, що бронетехніка буде мати важливе значення для наступальних операцій Києва.

Але коли в січні Вашингтон оголосив, що постачатиме Bradley в Україну, військовий аналітик CNN Джеймс "Павук" Маркс, генерал у відставці, сказав, що БМП потребуватиме правильного поєднання інших можливостей, включаючи підтримку з повітря, далекобійну артилерію та розвідку.

CNN зазначає, що повітряна підтримка є однією зі сфер, якої не вистачає українським військовим, хоча очікується, що в майбутньому сили Києва отримають багатоцільові винищувачі F-16 від західних союзників.

БМП Bradley є серед майже 3600 одиниць військової техніки, яку Україна втратила у війні, повідомляє Oryx. Водночас сайт повідомляє, що задокументовано втрату понад 10 600 одиниць російської військової техніки.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.

23 травня очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Сили оборони накопичили достатньо сил та зброї для того, щоб розпочати дії з деокупації українських територій, що опинились під контролем Росії.

На початок