"Безрозсудна риторика": у США прокоментували плани Росії з розміщення ядерної зброї в Білорусі

"Безрозсудна риторика": у США прокоментували плани Росії з розміщення ядерної зброї в Білорусі

"Безрозсудна риторика": у США прокоментували плани Росії з розміщення ядерної зброї в Білорусі
Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі, 20 січня 2023 року, фото: AP

Сполучені Штати вважають заплановане Росією розміщення ядерної зброї в Білорусі "нерозважливим" кроком та "продовжуватимуть стежити" за діями РФ.

Про це заявив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі в інтерв’ю CNN.

9 червня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з очільником білоруського режиму Олександром Лукашенком на чорноморському курорті Сочі заявив, що російські військові почнуть розгортати тактичну ядерну зброю в сусідній Білорусі вже наступного місяця. У відповідь Джон Кірбі назвав цей крок "черговим прикладом просто безрозсудної та безвідповідальної риторики" Росії, яку Вашингтон "повинен сприймати серйозно".

"Ми робимо все можливе, щоб стежити. Ми не бачимо нічого, що показує нам, що є неминучі ознаки переміщення ядерного потенціалу або неминучий ризик ядерної війни в Україні чи навіть на континенті", — сказав він CNN.

За його словами, Сполучені Штати й надалі докладатимуть зусилля для стримування ядерних загроз, в тому числі з боку Росії.

"Ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу власну позицію стримування, коли справа доходить до такого роду можливостей", — наголосив Кірбі.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

4 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія передала Білорусі ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди.

На початок