Тактичну ядерну зброю доправлятимуть до Білорусі після 7-8 липня — Путін

Тактичну ядерну зброю доправлятимуть до Білорусі після 7-8 липня — Путін

Зустріч президента РФ Володимира Путіна та лідера Білорусі Олександра Лукашенка
Зустріч президента РФ Володимира Путіна та лідера Білорусі Олександра Лукашенка у Мінську 19 грудня 2022 року, фото: офіційний сайт президента Білорусі

Тактичну ядерну зброю доправлятимуть до Білорусі після 7-8 липня. Про це повідомив президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером Білорусі Олександром Лукашенком, передає російський "Интерфакс".

"Як ви знаєте, 7-8 липня закінчується підготовка відповідних споруд, і відразу ж розпочнемо заходи, пов'язані з розміщенням на вашій території відповідних видів озброєнь", — сказав Путін Лукашенку.

"Усе за планом, усе стабільно", — додав президент РФ.

Раніше стало відомо, що Лукашенко у п'ятницю, 9 червня, перебуває з візитом у Росії.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

4 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія передала Білорусі ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди.

На початок