Робітники, студенти, пенсіонери. Добровольчий батальйон з Кропивницького поїхав допомагати херсонцям

Робітники, студенти, пенсіонери. Добровольчий батальйон з Кропивницького поїхав допомагати херсонцям

Робітники, студенти, пенсіонери. Добровольчий батальйон з Кропивницького поїхав допомагати херсонцям
Добровольчий батальйон з Кропивницького готує човен для поїздки на підтоплену Херсонщину. Фото: Суспільне Кропивницький

Добровольчий батальйон з Кропивницького поїхав допомагати жителям Херсонщини, підтопленої через підрив російською армією Каховської гідроелектростанції. З собою взяли їжу, питну воду, ліки, човни для порятунку людей та тварин, розповів Суспільному заступник командира другого стрілецького батальйону Владислав Гречка.

Добровольчий батальйон — це працівники підприємств, студенти, колишні поліцейські, які нині на пенсії. Батальйон створили у липні 2022 року для охорони громадського порядку та виявлення диверсійних груп, розповів Владислав Гречка. Відтоді тренувалися рятувати людей під час надзвичайних ситуацій.

Усього у батальйоні 140 людей. На Херсонщину будуть їздити групами. У першій групі вісім людей. Вони працюватимуть тиждень, потім їх замінять інші бійці. "Люди підготовлені, навчені. Я вважаю, що ми своїми силами зможемо надати посильну допомогу Херсонщині".

З собою взяли моторний човен, щоб вивозити людей і тварин з підтоплених територій. Оголошення про збір допомоги для жителів Херсонщини розмістили у соціальних мережах, каже Владислав Гречка.

Кропивничанин Геннадій Шевченко побачив допис у соцмережі про допомогу і вирішив долучитися, купив човен. "Я знайшов човен у Новгородці, поїхав та придбав його за 15 тисяч гривень. Це сума геть невелика для того, щоб спасти людей від повені, тому що для них це дуже велике горе".

Добровольчий батальйон з Кропивницького їде допомагати херсонцям
Кропивничанин Геннадій Шевченко купив човен, щоб вивозити людей з підтопленої частини Херсонщини. Фото: Суспільне Кропивницький

Двоє добровольців зможуть врятувати на такому човні трьох людей, говорить заступник командира батальйону. З собою взяли ще надувний човен. Він розрахований на 500 кілограмів і може вивести п’ятьох осіб.

Для жителів Херсонщини зібрали їжу, питну воду, ліки, засоби гігієни. Більшу частину передали волонтери з Івано-Франківщини "Янголи миру та добра”, сказав начальник групи зв’язку батальйону Юрій Бурлаков.

На початок