Керівник інституту водних проблем Михайло Яцюк розповів про наслідки підриву Каховської ГЕС для Кіровоградської області.
Найбільш відчутні наслідки відчують у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській області, їх наслідки відчує вся Україна, говорить Михайло Яцюк. "Для Кіровоградщини прямих загроз немає. Це один із регіонів, який по геологічній будові знаходиться на кристалічному щиті, в регіоні практично відсутні підземні води. Наскільки вистачає моїх знань, це не пов’язано з Каховським водосховищем. Загроз немає".
У воду потрапили 150 тонн мастила, але це не вплине на Кіровоградщину, бо її водозабори знаходяться вище, каже Яцюк. "А от нижче Каховської греблі, ті населенні пункти, які зараз затоплені, там це може потрапити в домогосподарства, на городи. Екологічні збитки тут будуть достатньо вагомими".
Призначення Каховського водосховища – зрошування. Це було головне джерело для майже мільйона гектарів. Зокрема це стосується Дніпропетровської області. "Відповідно це втрата врожаю, недобір доходів, менші податки і так далі", – вважає Михайло Яцюк.
Щоб відновити водосховище потрібні декілька років, бо воно має 18 мільярдів метрів кубічних води. Кому віддадуть пріоритет — питному водопостачанню, сільському господарству, енергетиці, промисловості — вирішить уряд, сказав Михайло Яцюк.