У Києві перевірили 91% укриттів та сховищ: третина — не придатна до використання

У Києві перевірили 91% укриттів та сховищ: третина — не придатна до використання

У Києві перевірили 91% укриттів та сховищ: третина — не придатна до використання
Поліцейський перевіряє столичні укриття. Фото: поліція Києва / Facebook

Станом на ранок 9 червня столичні міські та районні служби спільно з поліцією та Держслужбою з надзвичайних ситуацій перевірили 4,2 тисячі укриттів та сховищ із 4,6 тисячі наявних. Із них третина — не відповідають нормам та вимогам і не можуть використовуватися як укриття.

Про це повідомив під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За результатами перевірки 91% укриттів, придатними для використання є майже 2,9 тисячі, тобто дві третини укриттів та сховищ. Іще 736 – можуть бути укриттями за умови належного облаштування, 578 – не відповідають нормативним вимогам до приміщень, де можуть бути облаштовані укриття.

"Із непридатних потенційно можуть бути використані 17%. Це ті укриття, в яких у більшості випадків треба просто навести лад, у частині випадків необхідні певні кошти для проведення ремонтних робіт", — сказав Пантелеєв.

За його словами, у 14% укриттів перебування неможливе і небезпечне.

"Ми знаємо, які є підвали у місті Києві. Іноді стеля занизька, іноді там проходять магістральні трубопроводи опалення, гарячого водопостачання, під високим тиском знаходиться вода, відповідно це створює небезпеку і унеможливлює використання таких приміщень для укриття", — зазначив заступник голови КМДА.

Окрім того під час інспекцій фіксували оперативність відкриття доступу до укриттів. Вільний доступ забезпечений до 1986 об’єктів. Протягом 5 хвилин доступ забезпечується до 932 об’єктів, зачиненими виявили 25 приміщень.

"Навіть якщо приміщення перебуває в оренді чи приватній власності, статус укриття чи сховища з нього не знятий. І доступ до нього під час повітряної тривоги має бути безперешкодним, наголосили у КМДА.

Що відомо про перевірку укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри. Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Станом на ранок 8 червня перевірили понад 3,8 тисячі укриттів та сховищ із наявних 4,6 тисячі.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок