Київські укриття обладнають автоматизованою системою відкриття, аби під час повітряної тривоги до них був гарантований доступ.
Про це під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
"Такі кодові системи вже розпочали тестувати у Дарницькому районі. І далі запровадимо їх в усьому місті. Такою системою на сьогодні можливо оснастити близько 3 тисяч укриттів та сховищ", — зазначив він.
Також у столиці проведуть позапланову інвентаризацію підвальних та цокольних приміщень, щоб ними доповнити фонд захисних споруд, якщо це буде технічно можливо.
"Використання ворогом балістичної зброї спонукає нас створювати додаткові укриття в оперативній доступності для людей, насамперед, у спальних районах міста", — сказав заступник Кличка.
Водночас київська влада планує придбати близько 200 модульних залізобетонних укриттів швидкого розгортання.
Що відомо про перевірку укриттів у столиці
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри. Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Станом на ранок 8 червня перевірили понад 3,8 тисячі укриттів та сховищ із наявних 4,6 тисячі.
Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.
Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.
У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.