"А чом би не я?": родина з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині

"А чом би не я?": родина з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині

"А чом би не я?": родина з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині
Фото: Суспільне Полтава

Родина переселенців з Донеччини у Сергіївці Миргородського району майже рік тому зареєструвала сімейне молочне господарство. Виграла кілька грантів, за які придбала обладнання для сироварні та будівельні матеріали для ферми. За словами власниці Олени Кириченко, у виробництві задіяні усі 17 членів родини. До роботи залучають переселенців, а частину продукції відправляють на фронт.

Власниця молочної ферми Олена Кириченко показує рогату худобу, яку рік тому разом із родиною евакуювали з Донеччини.

Родинна з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині
Худоба в Сергіївці. Фото: Суспільне Полтава

"Зараз у нас 11 дійних корів, тато один племінний і молодняк: 11 дівчаток і 2 хлопчики", — каже переселенка з Костянтинівки Донецької області Олена Кириченко.

У село Сергіївка на Полтавщину родина переїхала через обстріли.

" Коли тебе дитина бере отак в долоні і : «Мамо, я боюся, поїхали!». Ти бачиш ці очі, ти розумієш, що дитина все розуміє. За два дні зібралися. 1 червня символічно на День захисту дітей виїхали. Оцей день - 1 червня, ми увесь провели в дорозі", — говорить переселенка з Костянтинівки Донецької області Олена Кириченко.

"А чом би не я?": родинна з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині
Олеся Пономарьова. Фото: Суспільне Полтава

У Сергіївці, каже Олена, довелося розпочинати життя і власну справу з нуля. У липні 2022-го року родина зареєструвала сімейне молочне господарство.

"Я зараз вакуумую «Чечел» та «Сулугуні» для хлопців на передову. Щодня допомагаю, працюю, вакуумую, перемиваємо сири. Це саме основна моя робота, переганяємо молоко, щоб були вершки, сир. Буває до 3-х годин ночі, буває до 4-х , буває до 2-х. Але зараз впорюємося до 9, до 10", — каже племінниця Олени Кириченко Тетяна Пономарьова.

Щодня родина переробляє близько 200 літрів молока. Обладнання для сироварні та будівельні матеріали для сараїв придбали за грантові кошти. За словами голови Сергіївської громади Ігора Лідового, родина взяла участь у п’яти грантах.

"Наш інвестиційний відділ, або як ми його називаємо бізнес-інкубатор, завжди допомагає оформляти заявки, оформляти звітування за використання програм. Зараз в Україні багато ГО, державні програми, які використовувати для того, щоб розвивати бізнес", — каже голова Сергіївської громади Ігор Лідовий.

"А чом би не я?": родинна з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині
Родина з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава

" По гранту потрібно було звітування і повернення коштів через бюджет у державу. То ми прийняли на роботу двох жінок-ВПО, багатодітних, малозабезпечених", — каже переселенка з Костянтинівки Донецької області Олена Кириченко.

Родина з Донеччини розвиває молочне господарство на Полтавщині
Переселенка з Костянтинівки Донецької області Олена Кириченко. Фото: Суспільне Полтава

За словами Олени Кириченко, у найближчих планах родини, збільшити виробництво і розширити асортимент продукції.

"Нам багато людей такі питання задають: якщо це важко, якщо це дуже затратно, то навіщо ви цим займаєтеся? Відповідь однозначна: А чом би не я?! А хіба легко тим хлопцям, які захищають наш край? А так і економіка країни підіймається, і підтримка хлопцям, і розвиток в громаді іде", — говорить Олена Кириченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок