Як ВПО та безробітні можуть здобути освіту швачки та електромонтера на Полтавщині безплатно

Як ВПО та безробітні можуть здобути освіту швачки та електромонтера на Полтавщині безплатно

На Полтавщині людей безплатно навчають новим професіям. Зокрема, швачки, електромонтера та монтажера сонячних панелей. Роблять це у рамках україно-німецького проєкту "Швидкий шлях до працевлаштування". Фінансує його товариство німецької економіки "SEQUA".

Оксана Дегтярьова переїхала у Полтаву з Харкова під час повномасштабної війни. Тепер вчиться відшивати адаптивні шорти для бійців у госпіталь.

Оксана Дегтярьова навчається на швачку у Полтаві
Оксана Дегтярьова навчається на швачку у центрі професійно-технічної освіти. Суспільне Полтава

"Вони йдуть на липучках. Буде зручно їх хлопцям з пораненням кінцівок (вдягати – ред.) У мене була мрія навчитися бути швачкою, і з’явилася така нагода. І я дуже була рада сюди потрапити", — розповіла учасниця навчання Оксана Дегтярьова.

Отримати освіту в рамках програми можуть безробітні люди, внутрішньо-переміщені особи та ті, хто шукає роботу. Слухачам також компенсують харчування та проїзд, розповіла методистка центру Лілія Жила. Звертатись за адресою Небесної Сотні, 91

Як ВПО та безробітні можуть здобути освіту на Полтавщині
Хто може записатись на навчання. Суспільне Полтава

"Були обрані три напрями. Перше – це навчання професійне – професія швачки і два напрями надання часткової кваліфікації. Тобто це не повномасштабне навчання, а короткотерміновеПерша – це електромонтер з монтажу обслуговування електрообладнання, і другий напрям короткотермінового – це монтаж і обслуговування сонячних панелей", — пояснює методистка центру професійно-технічної освіти Лілія Жила.

Навчання триватиме до кінця травня, розповіла Лілія Жила.

учасник навчання Микола Островський.

Як вивчитись на електромонтера на Полтавщині безплатно
56-річна Олена Єрмак навчається на електромонтера. Суспільне Полтава

"Коли я сюди прийшла, я отримала море задоволення. І для загального розвитку дійсно це потрібно. Вдома у своїй квартирі я можу розетку зробити, можу собі встановити проводку. Все, що треба для побуту я вмію. Хоча це лише початок курсів, а ще попереду місяць. Так, що я звідси вийду з сертифікатом фахівця. Запрошуйте на роботу!", — повідомила учасниця навчання Олена Єрмак.

Як ВПО та безробітні можуть здобути освіту електромонтера на Полтавщині
Юрій Трясій, майстер виробничого навчання центру професійно-технічної освіти. Суспільне Полтава

"Заняття проходять кожного дня. Приходять вони зранку, і навчаються до двох годин (дня – ред.). У нас спочатку була теоретична частина, зараз уже проходять практичну. майстер виробничого навчання Юрій Трясій.

Зі слів Лілії Жили, окрім Полтави, безплатне навчання у рамках цього проєкту реалізують і в Кременчуці.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок