Жителя Полтавщини засудили за те, що він вдавав переселенця для отримання виплат

Жителя Полтавщини засудили за те, що він вдавав переселенця для отримання виплат

У Полтавському районі засудили чоловіка, який неправомірно оформив виплати на проживання для себе та двох дітей, вказавши, що вони є внутрішньо переміщеними особами. При цьому він мешкає на Полтавщині.

Засуджений — уродженець села Бігач, що на Чернігівщині, він розлучений та має доньку і сина. Раніше був судимий, зокрема, за неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником щодо неповнолітнього, крадіжки та хуліганство.

Нову справу про шахрайство щодо чоловіка розглянули у Зіньківському районному суді. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Правоохоронці з’ясували, що наприкінці лютого 2022-го року чоловік за допомогою порталу "Дія" подав заявку на взяття його та двох малолітніх дітей на облік ВПО. Це для того, аби отримувати державну допомогу на проживання. При цьому він не переміщувався із зон активних бойових дій після початку повномасштабної війни, а з 2016-го року не мешкає за місцем реєстрації і не виїжджав на постійне проживання за межі Полтавщини. Із дітьми контактів не підтримує.

Після реєстрації Управління соціального захисту населення Полтавської районної військової адміністрації призначило родині 8 тисяч гривень виплат щомісячно:

  • 2 тисячі гривень чоловікові;
  • по 3 тисячі гривень його доньці та синові.

Гроші засуджений отримував із березня до травня. У суді він визнав свою вину і погодився відшкодувати збитки у розмірі 16 тисяч гривень.

Чоловікові призначили два роки позбавлення волі Позбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установиз іспитовим строком на 1 рік. Вирок можна оскаржити впродовж 30 днів із моменту його проголошення.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток

На початок