Під час саміту НАТО Вільнюс прикрасять 33 тисячі прапорів України

Під час саміту НАТО Вільнюс прикрасять 33 тисячі прапорів України

Литва. Вільнюс
. Литва. Вільнюс. фото: Pixabay

Вільнюський муніципалітет приєднується до ініціативи підтримки вступу України до НАТО і 7–11 липня у столиці Литви вивісять не менше 33 тисяч українських прапорів.

Про це повідомляє Delfi.

Вільнюська міськрада схвалила резолюцію про участь в ініціативі "Піднімаю прапор за Україну в НАТО", яку організують громадські організації "Сильні разом" та Blue/Yellow.

"З початку війни ми активно підтримуємо Україну. Ми хочемо, щоб нашу підтримку було видно і під час саміту НАТО. Ми розуміємо масштаб і важливість цієї зустрічі в контексті світових політичних подій, розуміємо і можливість звернути ще більше уваги світу на становище в Україні та на її бажання стати членом Альянсу", – сказав мер Вільнюса Валдас Бенкунскас.

Мер закликав мешканців та адміністраторів багатоквартирних будинків взяти участь у цій ініціативі. Він наголосив, що додатково жодних витрат не потрібно – про все подбають організатори ініціативи.

Вибрана кількість прапорів, 33 тисячі, символічна – Україна могла би стати 33-м членом НАТО.

11–12 липня у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО на який з'їдуться лідери країн Альянсу.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок