Голови парламентських комітетів закордонних справ країн НАТО заявили про підтримку членства України – Стефанчук

Голови парламентських комітетів закордонних справ країн НАТО заявили про підтримку членства України – Стефанчук

Спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук
Спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук. Фото: Facebook

Голови комітетів закордонних справ парламентів країн-членів НАТО закликають Альянс та глав держав й урядів провести Вільнюський саміт НАТО, щоб визначити шлях вступу України до НАТО й дати чіткі та міцні гарантії безпеки для України.

Про це повідомив голова Верховної ради Руслан Стефанчук, який прибув з робочим візитом у столицю Литви для участі у саміті голів парламентів держав-членів НАТО.

За словами Стефанчука, голови комітетів закордонних справ парламентів країн-членів НАТО ухвалили заяву, де йдеться, що:

  • членство України у НАТО зміцнить стійкий мир не лише в Україні, а й у Європі загалом, і продемонструє, що Росія не має права вето на розширення НАТО, що Україна вільна обирати, до яких організацій безпеки та оборони приєднатися;
  • зазначається, що євроатлантичні цінності, які об’єднують країни-члени НАТО, нині відстоює і захищає насамперед героїчний український народ, що Україна сьогодні є гарантом безпеки, а членство України в НАТО значно посилить Альянс.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української владистав причиною російської агресії проти України.

На початок