Справа ексголови Слов’янської міськради Штепи: судове засідання у Полтаві знову відклали

Справа ексголови Слов’янської міськради Штепи: судове засідання у Полтаві знову відклали

Справа ексголови Слов’янської міськради Штепи: судове засідання у Полтаві знову відклали
Фото: Суспільне Полтава

Майже на місяць відклали засідання у справі колишньої голови Слов'янської міськради Нелі Штепи у полтавському суді. Перенести засідання клопотали захисники обвинуваченої. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка була у суді.

У Київському райсуді Полтави 7 червня мали провести підготовче засідання у справі колишньої голови Слов’янської міської ради Нелі Штепи, яку обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність України. За версією слідства, вона сприяла захопленню міста бойовиками, які підтримуваними Росію. Слов’янськ був захоплений з квітня до липня 2014-го року.

Справа ексголови Слов’янської міськради Штепи: судове засідання у Полтаві знову відклали
Судове засідання у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

До суду обвинувачена не з’явилася. Клопотань від неї не надходило, сказала суддя Ольга Логвінова. Натомість захисник Штепи Олександр Шадрін повідомив, що не може прийти на засідання, бо цього дня має бути у Рівненській області під час розгляду справи про адміністративне правопорушення на Рівненщині. Також просив відкласти засідання.

"Також надійшло клопотання адвоката Олександра Тананакіна про відкладення судового засідання. Він пише, що на розгляді Київського райсуду міста Полтава перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням Штепи. Разом з тим 5 червня 2023-го року стороною захисту ініційовано питання перед Верховним судом про зміну територіальної підсудності даного кримінального провадження у межах юрисдикції різних апеляційних судів, розгляд якого нині не завершено. Враховуючи вище викладене та з метою належної організації судового розгляду кримінального провадження, прошу відкласти зазначене судове засідання", – зачитала клопотання захисника суддя Київського райсуду Полтави Ольга Логвінова.

Прокурор Харківської обласної прокуратури Олександр Чекін участь у засіданні брав дистанційно. Він зазначив, що через бойові дії біля Слов’янська та воєнним станом в Україні йому невідомо, де перебуває обвинувачена Неля Штепа. Прокурор теж підтримав клопотання про перенесення засідання.

"За зазначених обставин вважаю проведення підготовчого судового засідання неможливим до розгляду Верховним судом клопотання адвоката Тананакіна про встановлення підсудності",– сказав прокурор Харківської обласної прокуратури Олександр Чекін.

Судове засідання перенесли на 12 липня 2023-го року.

Що відомо про справу

  • Останнє засідання щодо Штепи відбулось торік у лютому, повідомляв Суспільному речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко. За його словами, перерва пов'язана з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та активними бойовими діями на території Харківської області.
  • Штепу затримали у липні 2014-го року під час звільнення Слов’янська від бойовиків. Її взяли під варту. У СІЗО вона провела три роки, потім рік — під домашнім арештом із електронним браслетом. У січні 2018-го закінчився термін цього запобіжного заходу.
  • У лютому 2021-го року Нелю Штепу допитали в суді. Вона заявила, що не визнає провини у посяганні на територіальну цілісність та створенні терористичної організації 2014-го. У суді Штепа пояснювала, що під час окупації міста "закликала" Путіна та російські війська під загрозою терористів, бо знаходилась у них в полоні.
  • У липні 2021 року обвинуваченій Нелі Штепі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
  • Неля Штепа подала заяву до Європейського суду з прав людини. В заяві вона позивалася проти України. 24 жовтня 2019-го року ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро компенсації судових витрат.
На початок