Внаслідок злив і повені на Гаїті загинула 51 людина

Внаслідок злив і повені на Гаїті загинула 51 людина

ЗМІ
Жінка відром вичерпує воду з подвір'я, Порт-о-Пренса, Гаїті, 3 червня 2023 рік
Жінка відром вичерпує воду з подвір'я, Порт-о-Пренса, Гаїті, 3 червня 2023 рік. Фото: АР/Odelyn Joseph

Через сильні зливи на Гаїті, які призвели до повеней загинула щонайменше 51 людина, 18 зникли безвісти та 140 отримали поранення. Також пошкоджено приватні будинки та інфраструктуру острова.

Про це повідомляє EFE з посиланням на Управління цивільного захисту (DPC).

"Щонайменше 820 будинків були зруйновані дощами та повенями, ще 1 625 були значно пошкоджені, а 31 591 були затоплені тією чи іншою мірою, загалом 39 458 сімей у семи географічних департаментах серйозно постраждали", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рятувальники мобілізуються разом зі своїми партнерськими агентствами, щоб координувати реагування на надзвичайні ситуації та забезпечити ковдрами, продуктами харчування, засобами гігієни та прісною водою людей у ​​найбільш постраждалих зонах, особливо на заході острова.

Цьогорічний сезон ураганів в Атлантиці, який розпочався 1 червня, показує, що Гаїті загруз у гуманітарній кризі, яка позначена поверненням холери та збільшенням кількості людей, які відчувають відсутність продовольчої безпеки, а також погіршенням кризи безпеки в країні.

"Катастрофи, спричинені повною відсутністю державної політики щодо збереження та захисту навколишнього середовища, спричиняють величезні людські та матеріальні втрати", — йдеться у заяві Національної мережі із захисту прав людини (RNDDH).

В організації заявили, що влада Гаїті задоволена тим, що випускає профілактичні повідомлення, не роблячи нічого конкретного, відзначаючи шкоду та обіцяючи надати допомогу жертвам.

Посольство США у Гаїті висловило свою стурбованість наслідками сильних опадів і продемонструвало свою прихильність до народу країни, враховуючи "значні збитки в постраждалих районах".

"Прогноз метеорологічної служби UHM передбачає продовження дощів цього тижня через кілька тропічних хвиль, що проходять над країною, які несуть із собою ризик нового спалаху холери найближчими днями", — йдеться у повідомленні.

Вранці 6 червня на півдні Гаїті стався землетрус магнітудою 4,9, через який загинуло 3 людини.

Що відомо про стихійні лиха на Гаїті

Широкомасштабна повінь літом 2023 року стала останнім ударом по країні, яка страждає від стихійних лих.

У 2010 році на Гаїті стався сильний землетрус магнітудою 7 балів, який забрав життя понад 200 000 людей і зруйнував більшу частину Порт-о-ПренсаНайбільше місто, столиця й головний морський порт Гаїті.. З того часу Гаїті намагається оговтатися від масштабних наслідків землетрусу для економіки та інфраструктури країни, стикаючись з іншими стихійними лихами.

У серпні 2021 року понад 1 900 людей загинули на Гаїті після землетрусу магнітудою 7,2, який супроводжувався сильним дощем.

На початок