Понад 40 людей загинули, ще 85 поранені: Гаїті страждає від сильних дощів та зсувів

Понад 40 людей загинули, ще 85 поранені: Гаїті страждає від сильних дощів та зсувів

Гаїті страждає від сильних дощів та зсувів
Чоловік пробирається вулицею, затопленою після сильного дощу, у Порт-о-Пренсі, Гаїті, субота, 3 червня 2023 р. Фото: AP

Щонайменше 42 людини загинули, 85 постраждали та 11 зникли безвісти на Гаїті після сильних дощів у вихідні, що спричинили повені та зсуви. Про це повідомляє видання The New Yourk Times.

Більше тисячі людей були змушені покинути свої місця після сильних дощів і широкомасштабних повеней на Гаїті, які минули на вихідних, повідомляє агентство з реагування на стихійні лиха країни в понеділок. За даними агентства, сильний дощ, який йшов переважно в суботу та неділю по всьому Гаїті, затопив понад 13 000 будинків. Також від стихійного лиха страждає й сільське господарство країни.

Жан-Мартін Бауер, виконуючий обов'язки гуманітарного координатора ООН з Гаїті, заявив у заяві в понеділок, що численні школи та інші будівлі були пошкоджені, особливо в західних і північно-західних регіонах Гаїті.

"Хоча це не циклон і не тропічний шторм, проте у постраждалих районах видно значні збитки", — сказав Бауер.

Що відомо про стихійні лиха на Гаїті

Широкомасштабна повінь літом 2023 року стала останнім ударом по країні, яка страждає від стихійних лих.

У 2010 році на Гаїті стався сильний землетрус магнітудою 7 балів, який забрав життя понад 200 000 людей і зруйнував більшу частину Порт-о-ПренсаНайбільше місто, столиця й головний морський порт Гаїті.. З того часу Гаїті намагається оговтатися від масштабних наслідків землетрусу для економіки та інфраструктури країни, стикаючись з іншими стихійними лихами.

У серпні 2021 року понад 1 900 людей загинули на Гаїті після землетрусу магнітудою 7,2, який супроводжувався сильним дощем.

На початок