На Тернопільщині через епідситуацію карантин наразі не послаблюватимуть

На Тернопільщині через епідситуацію карантин наразі не послаблюватимуть

На Тернопільщині через епідситуацію карантин наразі не послаблюватимуть
Суспільне Тернопіль

Через перевищений рівень захворюваності на коронавірус в області карантин наразі не послаблюватимуть. Таке рішення прийняли на регіональній комісій з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами головної санітарної лікарки області Оксани Чайчук, в області ще зросла кількість хворих на коронавірус:

"За вчорашній день ми провели 595 тестів і встановили 42 позитивні результати. Це означає, що у нас зареєстрований перший день підйому захворюваності. Тому, відслідковуючи характеристику епідпроцесу у нашій області, ми бачимо, що у нас є 7 днів зниження, 7 днів підвищення захворюваності".

Головна санітарна лікарка каже, що сьогодні, 22 липня, Тернопільщина – знову на першому дні підйому захворюваності.

Також під час засідання уряду 22 липня ухвалили постанову, яка передбачає встановлення карантину з 1 по 31 серпня. Проте умови обмеження визначатимуться тим, у якій із чотирьох зон — "зеленій", "жовтій", "помаранчевій" чи "червоній" — перебуває той чи інший регіон.

Цей рівень визначатиметься в автоматизованому порядку за рішенням комісії із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що для визначення кольору регіону будуть використовувати ті самі показники, що діють нині. Зокрема, завантаженість ліжок у регіоні хворими на коронавірус має бути не більше 50%, охоплення тестуванням — 24 на 100 тисяч населення, виявлення захворювання має бути не більше ніж 11%, а динаміка поширення хвороби не повинна перевищувати 10%.

"Регіони, які постійно залишаються у "зеленій" зоні, не потребують втручання та посилення протиепідемічних заходів національного рівня. Якщо починають змінюватися індикатори 5 днів поспіль, то одразу той чи інший регіон починає переходити у "жовту" зону. Це у нас так звана буферна зона, де є несуттєві зміни, або у "помаранчеву" чи "червону", – розповів очільник МОЗ.

Що відомо:

Вибір редакції

На початок