Шмигаль уточнив, що групи пілотів для навчання у Британії вже відібрані, однак на тренування ще не вирушили

Шмигаль уточнив, що групи пілотів для навчання у Британії вже відібрані, однак на тренування ще не вирушили

Оновлено
Шмигаль уточнив, що групи пілотів для навчання у Британії вже відібрані, однак на тренування ще не вирушили
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та голова МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі під час зустрічі у Києві, 5 червня 2023 року, фото: урядовий портал

Премєр-міністр України Денис Шмигаль уточнив, що перші групи українських пілотів станом на 5 червня вже відібрані для проходження навчання у Великій Британії.

Раніше Шмигаль за результатами зустрічі з міністром закордонних справ Великої Британії Джеймсом Клеверлі у Києві повідомив, що пілоти вже вирушили до Сполученого Королівства.

"Подякував за непохитну підтримку. За лідерство у створенні "коаліції винищувачів" та за готовність навчати наших пілотів. UPD: Перші групи вже відібрані для навчання у Британії", — написав Шмигаль у Telegram.

Під час перемовин з Клеверлі голова українського уряду також закликав посилити санкції проти РФ, зокрема щодо експорту товарів подвійного призначення.

Крім того, міністри обговорили інтеграцію України до НАТО та відбудову. Сполучене Королівство зокрема буде залучене до відновлення шести мостів на Київщині та застосуванні інструментів UKEF.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

15 травня президент України Володимир Зеленський та прем'єр Великої Британії Ріші Сунак обговорили створення "коаліції винищувачів". Голова британського уряду зазначив, що Сполучене Королівство буде ключовою частиною цієї коаліції.

16 травня стало відомо, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підтримав створення "коаліції винищувачів" для України.

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

На початок