Як Британія навчатиме українських пілотів на F-16, якщо не має на озброєнні таких літаків. Пояснює посол

Як Британія навчатиме українських пілотів на F-16, якщо не має на озброєнні таких літаків. Пояснює посол

Ексклюзивно
Як Британія навчатиме українських пілотів на F-16, якщо не має на озброєнні таких літаків. Пояснює посол
Надзвичайна та повноважна посолка Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс під час спеціальної події, яку провів Український жіночий конгрес, у Києві, 5 травня 2023 року, фото: УНІАН

Велика Британія, яка не має на озброєнні винищувачів F-16, забезпечить українських пілотів базовою підготовкою, що є універсальною.

Про це у коментарі Суспільному сказала пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

"Що ми хочемо зробити, так це спробувати допомогти українським пілотам бути в стані готовності, щоб вони могли досить швидко передавати і розвивати свої навички для використання цього конкретного типу засобів", — пояснила вона.

За словами Сіммонс, таке навчання дозволить українським пілотам бути більш боєздатними за коротший проміжок часу.

Точної дати початку навчань посол не назвала з міркувань безпеки, однак зазначила, що вони почнуться "незабаром".

Також вона сказала, що після першого раунду навчань до тренувань, ймовірно, залучать вже більше людей.

"Одна з головних характеристик українців, які приїжджають на навчання, полягає в тому, що вони швидко навчаються, а потім дуже добре застосовують отримані знання. Тому я очікую, що так і станеться, і що це стане циклічним процесом. Після проведення цього першого раунду більше людей з інших країн стануть частиною навчальної коаліції, а отже, можна буде підготувати більше пілотів", — додала Сіммонс.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

На початок