Sky News оприлюднив контракт між РФ та Іраном щодо продажу росіянам боєприпасів. Документ перевіряють

Sky News оприлюднив контракт між РФ та Іраном щодо продажу росіянам боєприпасів. Документ перевіряють

ЗМІ
Президент Росії Володимир Путін зустрічається з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі
Президент Росії Володимир Путін зустрічається з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі на полях саміту Шанхайської організації співробітництва у Самарканді, Узбекистан, 15 вересня 2022. Фото: AP

Контракт, який є першим вагомим доказом того, що Іран продавав Росії боєприпаси для війни проти України, оприлюднив британський канал Sky News. Поінформоване джерело в службах безпеки стверджує, що документ є "100% достовірним". У ньому йдеться про різні типи боєприпасів вартістю понад мільйон доларів.

“Це контракт між іранцями та росіянами щодо боєприпасів… Ми вважаємо, що він на 100% достовірний”, — наголошує джерело каналу.

16-сторінковий документ, датований 14 вересня 2022 року. Він стосується зразків артилерійських і танкових снарядів і ракет різного розміру вартістю трохи більше мільйона доларів, відзначає Sky News.

Представники каналу показували ці документи прем’єр-міністру України Денису Шмигалю під час його візиту до Британії у травні 2023 року та міністру закордонних справ Великої Британії Джеймсу Клеверлі. Київ і Лондон заявили, що планують розслідувати достовірність матеріалів і вживуть заходів, якщо їх буде визнано достовірними.

“Ми підозрювали, що щось подібне відбувається. Як тільки ми перевіримо це належним чином, ми зможемо вжити відповідних заходів”, — сказав нещодавно в інтерв’ю Sky News посол України у Великій Британії Вадим Пристайко .

Міністр Клеверлі в окремому інтерв’ю сказав: “Коли нам нададуть інформацію, ми спробуємо її оцінити та підтвердити. І, звичайно, ми будемо ухвалювати рішення на основі цього”.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок