Іран і Росія розширюють оборонне партнерство — ЗМІ

Іран і Росія розширюють оборонне партнерство — ЗМІ

Президент РФ Володимир Путін і президент Ірану Ібрагім Райсі, 19 липня 2022 рік
. Президент РФ Володимир Путін і президент Ірану Ібрагім Райсі, Тегеран, Іран, 19 липня 2022 рік. Фото: АР

Москва і Тегеран розширюють безпрецедентне оборонне партнерство, яке допоможе Кремлю продовжити війну проти України, а також створить загрозу для сусідів Ірану.

Про це пише Reuters, посилаючись на заяву речника Ради національної безпеки США Джона Кірбі.

"Це стосується оборонних відносин, що розвиваються. І це дозволяє Росії вбивати більше людей в Україні, а також дозволяє Ірану накопичувати свою військову техніку та становить більшу загрозу для своїх сусідів", — сказав Кірбі.

Він додав, що від серпня минулого року Іран надав Росії понад 400 безпілотників.

"Від серпня Іран надав РФ понад 400 БПЛА, в основному типу "Шахед". Росія використала більшість цих БПЛА, поціливши по критично важливій інфраструктурі України", — зазначив Кірбі.

Він підкреслив, що таким чином Іран безпосередньо сприяє російській загарбницькій війні проти України.

За його словами Іран також прагне отримати від Росії військову техніку на "мільярди доларів".

"Минулого місяця Іран оголосив про укладання угоди щодо закупівлі винищувачів Су-35 у РФ. Іран прагне придбати у Росії додаткову військову техніку, в тому числі ударні гелікоптери, радари та навчально-бойові літаки Як-130", — сказав Кірбі.

Джон Кірбі додав, що США найближчими днями оголосять про нові санкції проти тих, хто причетний до збільшення військової торгівлі між Росією та Іраном.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок