Відрядження до Словаччини з візитом у Ніццу. Кириленко прокоментував закордонну поїздку начальника Краматорської МВА

Відрядження до Словаччини з візитом у Ніццу. Кириленко прокоментував закордонну поїздку начальника Краматорської МВА

Відрядження до Словаччини з візитом у Ніццу. Кириленко прокоментував закордонну поїздку начальника Краматорської МВА
Начальник Краматорської МВА Олександр Гончаренко. Фото: Facebook/Олександр Гончаренко

Начальник Краматорської МВА Олександр Гончаренко під час офіційного відрядження у Словаччину побував у французькій Ніцці, де він зустрічався з донькою. Цю інформацію в ексклюзивному коментарі Суспільному Донбас підтвердив начальник Донецької ОВА Павло Кириленко. Він також розказав подробиці та хронологію цієї закордонної поїздки, назвав причини "порушення маршруту" відрядження та надав оцінку цій ситуації.

За інформацією Кириленка, він погодив відрядження у Словаччину, як того вимагає процедура, очільника Краматорської МВА Олександра Гончаренка на період з 16 по 21 березня 2023 року.

"Далі я просто можу по факту розповісти як відбувалась ситуація, тому що я ці питання просто хронологічно встановив, і мені доповів вже начальник адміністрації після виходу певних сюжетів. Окремо я поставив питання з приводу Ніцци, перебування його там і чи передбачено це було", — розказав очільник Донецької ОВА.

Як зазначив Кириленко, у відрядженні були прописані всі заплановані зустрічі із значенням дат, коли вони мали відбуватись. Кордон зі Словаччиною Гончаренко перетнув ввечері 16 березня. А перед тим зустрівся з ВПО та відвідав релоковані підприємства у Закарпатті.

"17 березня була запланована зустріч Гончаренка з надзвичайним та повноважним послом України в Словаччині. Але вона була перенесена приблизно на добу, на 18 березня. І в цей час Гончаренко, перебуваючи в Європі, також вирішив, що є можливість відвідати Ніццу. У нього старша донка навчається в європейському коледжі в Ніцці. Доньку він бачив крайній раз у лютому 2022 року, коли почалось широкомасштабне вторгнення", — розказав Кириленко.

Також він зазначив, що на його питання про відвідування місць відпочинку у Ніцці, Гончаренко категорично заперечив цей факт.

З 18 по 20 березня, за словами очільника Донецької ОВА, Гончаренко провів всі заплановані зустрічі і 21 березня, як було заплановано, він повернувся в Україну. Також він додав, що на це відрядження кошти державного або місцевого бюджету не використовувались.

"І моє ставлення — ми повинні завжди казати правду. Що він відповів журналісту, я це питання поставив: чому він відповів неправду. Відповідь наступна: він не розумів, хто його питає, наскільки це може бути провокативне питання, тому відразу категорично повідомив, що він не відвідував Ніццу, тому що дійсно в плани відрядження не входило. Чому він дещо короткостроково їх скоригувати, я зараз пояснив. Підтвердження того, що в нього близька людина, його донька там навчається, і це жодним чином не стосується будь-якого відпочинку. І тим більше такого відпочинку в містах, де заведено відпочивати заможним людям, це жодним чином не має відношення до перебування там Гончаренка", — резюмував Кириленко.

Що відомо про перебування очільника Краматорської МВА Олександра Гочаренка у Ніцці

17 березня 2023 року Олександра Гончаренка помітили на території віп-терміналу в аеропорту "Кот Д’Азур" у Ніцці. Він був у супроводі ще трьох чоловіків, один з яких - нардеп Максим Єфімов. Про це повідомила "Українська правда" у своєму розслідуванні "Батальйон Монако-3".

Спочатку Гончаренко заперечував своє перебування у Ніцці під час закордонного відрядження.

Речниця управління СБУ в Донецькі та Луганській області повідомила Суспільне Донбас, що за цим фактом вони проведуть перевірку.

В січні 2023 року РНБО і Кабмін ухвалили рішення про заборону виїзду чиновників за кордон. Перетинати межі України можна буде виключно зі службовою метою. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону. Як пояснювали у Державній прикордонній службі, посадові особи можуть виїжджати за кордон виключно з метою службового відрядження для вирішення питань, які необхідні саме Україні.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок