Жодну країну НАТО Україна не буде втягувати у війну — Зеленський

Жодну країну НАТО Україна не буде втягувати у війну — Зеленський

Оновлено
Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

До Києва з візитом прибув президент Естонії Алар Каріс. Він зустрівся з Володимиром Зеленським та запевнив, що Естонія підтримуватиме Київ у боротьбі за незалежність, а також домагатиметься членства України в ЄС і НАТО. Зеленський своєю чергою заявив, що Україна не шукає альтернативи Північноатлантичному Альянсу, але потребує гарантій безпеки до закінчення нинішньої війни. Україна також не буде втягувати у війну жодну з країн НАТО.

Про це вони сказали на спільній пресконференції, передає кореспондент Суспільного.

"Ми не шукаємо заміни НАТО. Ми не шукаємо альтернатив. Наведіть мені приклад, яка країна НАТО воює із Росією? На території якої країни НАТО зараз є російські війська? Це говорить про те, що поки що це найкращі гарантії безпеки для України. Крапка. Ми люди адекватні і розуміємо, що жодну країну НАТО ми не будемо втягувати у війну. Україна не буде членом НАТО поки йде ця війна. І не тому, що не хочемо, атому, що це неможливо", — сказав Зеленський.

За словами президента, на сьогодні гарантіями безпеки для України є санкції, фінансові гарантії і зброя.

"Те що є сьогодні не в документах, а в реальності. Але якщо ми хочемо, щоб воно було на папері, то там має бути чітко вказано, що вони супроводжуються чимось конкретно, ці гарантії безпеки діють для України доти, доки не буде головної гарантії — членства в НАТО", — наголосив Зеленський.

Президент Естонії наголосив, що Україна заслужила на мир, але в межах своїх міжнародно визнаних кордонів.

"Харків, Донецьк, Херсон, Крим і вся українська земля ніколи не мусить зазнати війни. Ми маємо вести Україну до кола демократичних країн, до нашої демократичної родини. І також домагатися розширення ЄС та НАТО. Я не хочу жити в світі, де потрібно вести діалог з дітовбивцями, з тими хто бомбардує лікарні, дитсадки, школи. Їхнє місце за ґратами", — сказав Каріс.

Він наголосив, що винні у злочинах росіяни мають бути покарані.

"Після агресії ми маємо зупинитися на підзвітності. Злочини проти людства, геноцид, воєнні злочини та злочини агресії ніколи не мають залишатися без кари і ми маємо почати від самої верхівки. Міжнародна спільнота підтримує створення міжнародного спеціального трибуналу", — сказав президент Естонії.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок