Канада запровадить санкції проти російських олігархів, які втручаються у внутрішні справи Молдови — очільниця МЗС країни

Канада запровадить санкції проти російських олігархів, які втручаються у внутрішні справи Молдови — очільниця МЗС країни

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі
. Міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі. Фото: АР

Уряд Канади запровадить санкції проти російських олігархів, які намагаються втручатись у внутрішні справи Молдови.

Про це заявила очільниця МЗС Канади Мелані Джолі яка прибула до Осло для участі у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

"Вперше в історії Канади сьогодні ми оголосимо про санкції, які закликають підтримати демократію Молдови. Ми вживатимемо заходи проти російських олігархів, які намагаються втручатися в демократію Молдови", — сказала Мелані Джолі.

При цьому міністерка закордонних справ не уточнила імен та прізвищ російських олігархів, проти яких будуть запроваджені санкції.

У травні прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо після зустрічі з президенткою Молдови ​​Майєю Санду заявив, що країна може запровадити санкції проти осіб з Молдови, які систематично порушують права людини, створюють загрозу безпеці або причетні до корупції.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого президент України заявив, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі. 21 лютого прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

З осені минулого року у Молдові тривають мітинги проти підвищення цін на енергоносії у країні та дій уряду. Їх скликає опозиційна до влади політична партія "Шор". За словами президентки країни Маї Санду, ця партія "намагається показати чи продати ідею Москві, що вони можуть дестабілізувати Молдову".

Водночас влада заявляє, що постачання російського газу є методом шантажу Росії. Річ у тім, що частину енергоносіїв Молдова за контрактами із "Газпромом" має постачати у невизнане Придністров’я, де з 90-х років перебувають російські військові.

На початок