Глава МЗС: Україна готова разом протистояти спробам РФ дестабілізувати Молдову

Глава МЗС: Україна готова разом протистояти спробам РФ дестабілізувати Молдову

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Тоді як Росія використовує весь свій гібридний арсенал для дестабілізації ситуації в Молдові, Україна готова підтримувати Молдову та працювати разом, щоб зірвати будь-які спроби Москви посіяти хаос у регіоні. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у онлайн-виступі на відкритті Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської Платформи, яка відбувається у Бухаресті у Румунії.

“Російська агресія проти України довела, що безпека регіону є неподільною. Загроза для одного — це загроза для всіх. Ракети, які Росія запускає по Україні, становлять загрозу для сусідніх Польщі, Румунії, Молдови. Російські удари по українській енергосистемі залишали і молдован без світла”, — заявив Кулеба.

За словами Кулеби, сьогодні Росія використовує весь свій гібридний арсенал для дестабілізації Молдови.

“Ми в Україні вітаємо лідерство Маї Санду в протидії російській дестабілізації та підтверджуємо рішучу готовність України підтримувати Молдову. Разом ми зірвемо будь-які зловмисні плани Росії, яка прагне посіяти хаос і нестабільність в нашому регіоні”, — наголосив міністр.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого президент України заявив, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі. 21 лютого прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

З осені минулого року у Молдові тривають мітинги проти підвищення цін на енергоносії у країні та дій уряду. Їх скликає опозиційна до влади політична партія "Шор". За словами президентки країни Маї Санду, ця партія "намагається показати чи продати ідею Москві, що вони можуть дестабілізувати Молдову".

Водночас влада заявляє, що постачання російського газу є методом шантажу Росії. Річ у тім, що частину енергоносіїв Молдова за контрактами із "Газпромом" має постачати у невизнане Придністров’я, де з 90-х років перебувають російські військові.

Читайте також

ЄС планує відправити до Молдови місію для протидії гібридним загрозам — Боррель

Мітинги у Молдові та солдати РФ у Придністров’ї — як Росія тисне на владу Кишинева. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

На початок